| Manufacturer Part Number: | ERJ-B2CFR013V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 0.013 OHM 1W 1206 WIDE |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-B2CFR013V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-B2CFR013V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Video File | Wearable Components Solutions | |
| Featured Product | Wearables Technology Components | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 0.013 | |
| Tolerance | ±1% | |
| Power (Watts) | 1W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Current Sense | |
| Temperature Coefficient | 0/ +300ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | Wide 1206 (3216 Metric), 0612 | |
| Supplier Device Package | 0612 | |
| Size / Dimension | 0.063" L x 0.126" W (1.60mm x 3.20mm) | |
| Height | 0.031" (0.80mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-B2CFR013V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-B2CFR013V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-B2CFR013V is new and unused, you can buy ERJ-B2CFR013V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-B2CFR013V.
| LGN2D561MELZ35 | 560µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 105°C | LGN2D561MELZ35.pdf | |
| EEU-FC1V151B | 150µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | EEU-FC1V151B.pdf | |
| UPW1J6R8MDD1TA | 6.8µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | UPW1J6R8MDD1TA.pdf | |
| UEP2A101MHD | 100µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C | UEP2A101MHD.pdf | |
| MAL214065332E3 | 3300µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 4000 Hrs @ 125°C | MAL214065332E3.pdf | |
| ESMH500VNN472MA20T | 4700µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 2000 Hrs @ 85°C | ESMH500VNN472MA20T.pdf | |
| B43305B9227M80 | 220µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 620 mOhm @ 100Hz 2000 Hrs @ 85°C | B43305B9227M80.pdf | |
| 420MXG330MEFCSN35X30 | 330µF 420V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 105°C | 420MXG330MEFCSN35X30.pdf | |
| B43501A5397M60 | 390µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 340 mOhm @ 100Hz 10000 Hrs @ 85°C | B43501A5397M60.pdf | |
| PSU3035 | 33µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can - QC Terminals | PSU3035.pdf | |
| CG3451U075V4C | 3450µF 75V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 27 mOhm @ 120Hz 2000 Hrs @ 85°C | CG3451U075V4C.pdf | |
| E36D401LPN822TEM9N | 8200µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 2000 Hrs @ 85°C | E36D401LPN822TEM9N.pdf | |
| EET-HC2D821JA | 820µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 243 mOhm @ 120Hz 2000 Hrs @ 105°C | EET-HC2D821JA.pdf | |
| RDER72J103K2M1H03A | 10000pF 630V Ceramic Capacitor X7R Radial 0.217" L x 0.124" W (5.50mm x 3.15mm) | RDER72J103K2M1H03A.pdf | |
| C0603C104K3RAC7411 | 0.10µF 25V Ceramic Capacitor X7R 0603 (1608 Metric) 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | C0603C104K3RAC7411.pdf |