| Manufacturer Part Number: | ERJ-B2BJR91V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 0.91 OHM 1W 1206 WIDE |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-B2BJR91V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-B2BJR91V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Video File | Wearable Components Solutions | |
| Featured Product | Wearables Technology Components | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 0.91 | |
| Tolerance | ±5% | |
| Power (Watts) | 1W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Current Sense | |
| Temperature Coefficient | ±200ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | Wide 1206 (3216 Metric), 0612 | |
| Supplier Device Package | 0612 | |
| Size / Dimension | 0.063" L x 0.126" W (1.60mm x 3.20mm) | |
| Height | 0.031" (0.80mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-B2BJR91V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-B2BJR91V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-B2BJR91V is new and unused, you can buy ERJ-B2BJR91V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-B2BJR91V.
| UVZ1A331MED | 330µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C | UVZ1A331MED.pdf | |
| EEE-HA1C331P | 330µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 1000 Hrs @ 105°C | EEE-HA1C331P.pdf | |
| LAQ2P331MELB25 | 330µF 220V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 2000 Hrs @ 105°C | LAQ2P331MELB25.pdf | |
| 860160273013 | 220µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 3000 Hrs @ 105°C | 860160273013.pdf | |
| LGY1V103MELB35 | 10000µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 5000 Hrs @ 105°C | LGY1V103MELB35.pdf | |
| 25YXA100MTA5X11 | 100µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C | 25YXA100MTA5X11.pdf | |
| B43821A2475M | 4.7µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can 40 Ohm @ 120Hz 3000 Hrs @ 85°C | B43821A2475M.pdf | |
| UPJ2A270MPD | 27µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can 3000 Hrs @ 105°C | UPJ2A270MPD.pdf | |
| UGB1H6R8KHM | 6.8µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 85°C | UGB1H6R8KHM.pdf | |
| SLPX121M385C1P3 | 120µF 385V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 1.66 Ohm @ 120Hz 3000 Hrs @ 85°C | SLPX121M385C1P3.pdf | |
| SLP393M016H7P3 | 39000µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 17 mOhm @ 120Hz 3000 Hrs @ 105°C | SLP393M016H7P3.pdf | |
| 380LQ822M050J032 | SNAPMOUNTS | 380LQ822M050J032.pdf | |
| B43305B2567M82 | 560µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In - 3 Lead 230 mOhm @ 100Hz 2000 Hrs @ 85°C | B43305B2567M82.pdf | |
| ETXH401VSN471MA45S | 470µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 10000 Hrs @ 105°C | ETXH401VSN471MA45S.pdf | |
| 39D108G040GP0 | 1000µF 40V Aluminum Capacitors Axial, Can 500 Hrs @ 85°C | 39D108G040GP0.pdf |