| Manufacturer Part Number: | ERJ-B2BJR82V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 0.82 OHM 1W 1206 WIDE |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-B2BJR82V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-B2BJR82V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Video File | Wearable Components Solutions | |
| Featured Product | Wearables Technology Components | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 0.82 | |
| Tolerance | ±5% | |
| Power (Watts) | 1W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Current Sense | |
| Temperature Coefficient | ±200ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | Wide 1206 (3216 Metric), 0612 | |
| Supplier Device Package | 0612 | |
| Size / Dimension | 0.063" L x 0.126" W (1.60mm x 3.20mm) | |
| Height | 0.031" (0.80mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-B2BJR82V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-B2BJR82V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-B2BJR82V is new and unused, you can buy ERJ-B2BJR82V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-B2BJR82V.
| LLS2W101MELY | 100µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 85°C | LLS2W101MELY.pdf | |
| LLG2W121MELZ25 | 120µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 2000 Hrs @ 85°C | LLG2W121MELZ25.pdf | |
| LGGW6471MELB45 | 470µF 420V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 2000 Hrs @ 105°C | LGGW6471MELB45.pdf | |
| UCY2W560MHD3 | 56µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can 12000 Hrs @ 105°C | UCY2W560MHD3.pdf | |
| 336TTA160M | 33µF 160V Aluminum Capacitors Axial, Can 10.048 Ohm @ 120Hz 2000 Hrs @ 85°C | 336TTA160M.pdf | |
| UVR2G330MHD | 33µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | UVR2G330MHD.pdf | |
| UBY1V622MHL | 6200µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 19 mOhm @ 100kHz 3000 Hrs @ 135°C | UBY1V622MHL.pdf | |
| UPW0J330MDD6TE | 33µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | UPW0J330MDD6TE.pdf | |
| 6.3MS5330MEFC8X5 | 330µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 85°C | 6.3MS5330MEFC8X5.pdf | |
| UVY1A102MPD | 1000µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C | UVY1A102MPD.pdf | |
| EKZE6R3ETD122MJ16S | 1200µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can 4000 Hrs @ 105°C | EKZE6R3ETD122MJ16S.pdf | |
| AVS107M35F24B-F | 100µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 2.3 Ohm @ 120Hz 2000 Hrs @ 85°C | AVS107M35F24B-F.pdf | |
| UJB0L472TPD1TD | 4700µF 5.5V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 85°C | UJB0L472TPD1TD.pdf | |
| 229CKE6R3MRY | 22000µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can 48.2 mOhm @ 120Hz 2000 Hrs @ 105°C | 229CKE6R3MRY.pdf | |
| UES1V331MHM | 330µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 85°C | UES1V331MHM.pdf |