| Manufacturer Part Number: | ERJ-B2BJR68V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 0.68 OHM 1W 1206 WIDE |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-B2BJR68V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-B2BJR68V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Video File | Wearable Components Solutions | |
| Featured Product | Wearables Technology Components | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 0.68 | |
| Tolerance | ±5% | |
| Power (Watts) | 1W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Current Sense | |
| Temperature Coefficient | ±200ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | Wide 1206 (3216 Metric), 0612 | |
| Supplier Device Package | 0612 | |
| Size / Dimension | 0.063" L x 0.126" W (1.60mm x 3.20mm) | |
| Height | 0.031" (0.80mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-B2BJR68V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-B2BJR68V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-B2BJR68V is new and unused, you can buy ERJ-B2BJR68V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-B2BJR68V.
| UVZ1H101MPD1TD | 100µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C | UVZ1H101MPD1TD.pdf | |
| 450TXW82MEFC18X30 | 82µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can 12000 Hrs @ 105°C | 450TXW82MEFC18X30.pdf | |
| UCY2W470MHD6TN | 47µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can 12000 Hrs @ 105°C | UCY2W470MHD6TN.pdf | |
| 63YXM10MEFCT15X11 | 10µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can 10000 Hrs @ 105°C | 63YXM10MEFCT15X11.pdf | |
| MALREKE00BA322CM0K | 220µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 1.145 Ohm @ 120Hz 2000 Hrs @ 105°C | MALREKE00BA322CM0K.pdf | |
| ECA-1AHG332B | 3300µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | ECA-1AHG332B.pdf | |
| 63YXG560MEFC16X25 | 560µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can 6000 Hrs @ 105°C | 63YXG560MEFC16X25.pdf | |
| MAL214894475E3 | 4700µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 3000 Hrs @ 105°C | MAL214894475E3.pdf | |
| 107LBB450M2DC | 100µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 2.4868 Ohm @ 120Hz 3000 Hrs @ 85°C | 107LBB450M2DC.pdf | |
| B41605A8398M2 | 3900µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In - 3 Lead 20 mOhm @ 100Hz 5000 Hrs @ 125°C | B41605A8398M2.pdf | |
| ECE-T1KP123EA | 12000µF 80V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In - 4 Lead 28 mOhm @ 120Hz 3000 Hrs @ 85°C | ECE-T1KP123EA.pdf | |
| GRM43DR73A333KW01L | 0.033µF 1000V (1kV) Ceramic Capacitor X7R 1812 (4532 Metric) 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm) | GRM43DR73A333KW01L.pdf | |
| C2012C0G2A152J060AA | 1500pF 100V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0805 (2012 Metric) 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) | C2012C0G2A152J060AA.pdf | |
| K101K10X7RH5UH5 | 100pF 100V Ceramic Capacitor X7R Radial 0.142" L x 0.091" W (3.60mm x 2.30mm) | K101K10X7RH5UH5.pdf | |
| C1206C471KCRACTU | 470pF 500V Ceramic Capacitor X7R 1206 (3216 Metric) 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) | C1206C471KCRACTU.pdf |