| Manufacturer Part Number: | ERJ-B2BJR62V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 0.62 OHM 1W 1206 WIDE |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-B2BJR62V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-B2BJR62V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Video File | Wearable Components Solutions | |
| Featured Product | Wearables Technology Components | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 0.62 | |
| Tolerance | ±5% | |
| Power (Watts) | 1W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Current Sense | |
| Temperature Coefficient | ±200ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | Wide 1206 (3216 Metric), 0612 | |
| Supplier Device Package | 0612 | |
| Size / Dimension | 0.063" L x 0.126" W (1.60mm x 3.20mm) | |
| Height | 0.031" (0.80mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-B2BJR62V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-B2BJR62V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-B2BJR62V is new and unused, you can buy ERJ-B2BJR62V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-B2BJR62V.
| UVK1C222MPD1TD | 2200µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | UVK1C222MPD1TD.pdf | |
| ECE-A1EN222U | 2200µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | ECE-A1EN222U.pdf | |
| 477TTA063M | 470µF 63V Aluminum Capacitors Axial, Can 353 mOhm @ 120Hz 2000 Hrs @ 85°C | 477TTA063M.pdf | |
| ELXV160EC5121MFB5D | 120µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | ELXV160EC5121MFB5D.pdf | |
| 476KBM050MST | ELECTROLYTIC | 476KBM050MST.pdf | |
| 226AXZ035M | 22µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 9.04 Ohm @ 120Hz 2000 Hrs @ 105°C | 226AXZ035M.pdf | |
| UKW0J471MED | 470µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | UKW0J471MED.pdf | |
| EGXE101ELL331MLN3S | 330µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 125°C | EGXE101ELL331MLN3S.pdf | |
| EMVY101GTR101MKE0S | 100µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 5000 Hrs @ 125°C | EMVY101GTR101MKE0S.pdf | |
| 420MXG220MEFCSN30X30 | 220µF 420V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 105°C | 420MXG220MEFCSN30X30.pdf | |
| E91F451VSN331MR65T | 330µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 241 mOhm @ 120Hz 5000 Hrs @ 105°C | E91F451VSN331MR65T.pdf | |
| 53D182F050GJ6 | 1800µF 50V Aluminum Capacitors Axial, Can 1000 Hrs @ 85°C | 53D182F050GJ6.pdf | |
| MAL205058103E3 | 10000µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can - 5 Lead 25 mOhm @ 100Hz 15000 Hrs @ 85°C | MAL205058103E3.pdf | |
| E81D251VQT222MB63T | CAP ALUM 2200UF 250V RADIAL | E81D251VQT222MB63T.pdf | |
| MAL209577102E3 | 1000µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - 4 Lead 99 mOhm @ 100Hz 10000 Hrs @ 85°C | MAL209577102E3.pdf |