| Manufacturer Part Number: | ERJ-B2BJR47V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 0.47 OHM 1W 1206 WIDE |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-B2BJR47V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-B2BJR47V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Video File | Wearable Components Solutions | |
| Featured Product | Wearables Technology Components | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 0.47 | |
| Tolerance | ±5% | |
| Power (Watts) | 1W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Current Sense | |
| Temperature Coefficient | ±200ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | Wide 1206 (3216 Metric), 0612 | |
| Supplier Device Package | 0612 | |
| Size / Dimension | 0.063" L x 0.126" W (1.60mm x 3.20mm) | |
| Height | 0.031" (0.80mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-B2BJR47V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-B2BJR47V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-B2BJR47V is new and unused, you can buy ERJ-B2BJR47V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-B2BJR47V.
| EET-HC2G561DA | 560µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 326 mOhm @ 120Hz 2000 Hrs @ 105°C | EET-HC2G561DA.pdf | |
| ECA-0JHG223 | 22000µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | ECA-0JHG223.pdf | |
| URZ2D151MHD1TN | 150µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C | URZ2D151MHD1TN.pdf | |
| ECE-A0JKA101I | 100µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 85°C | ECE-A0JKA101I.pdf | |
| 100YXF0.47MEFCT15X11 | 0.47µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | 100YXF0.47MEFCT15X11.pdf | |
| MALREKA05AA168J00K | 6.8µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can 19.5 Ohm @ 120Hz 2000 Hrs @ 85°C | MALREKA05AA168J00K.pdf | |
| 337RZM025M1013 | 330µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 804 mOhm @ 120Hz 3000 Hrs @ 105°C | 337RZM025M1013.pdf | |
| 158LBB063M2BC | 1500µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 165.786 mOhm @ 120Hz 3000 Hrs @ 85°C | 158LBB063M2BC.pdf | |
| B43508A5826M | 82µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 1.5 Ohm @ 100Hz 3000 Hrs @ 105°C | B43508A5826M.pdf | |
| SLPX821M250H3P3 | 820µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 243 mOhm 3000 Hrs @ 85°C | SLPX821M250H3P3.pdf | |
| B43540B2567M62 | 560µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 150 mOhm @ 100Hz 10000 Hrs @ 85°C | B43540B2567M62.pdf | |
| B43540C5277M62 | 270µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In - 3 Lead 400 mOhm @ 100Hz 10000 Hrs @ 85°C | B43540C5277M62.pdf | |
| MAL205856103E3 | 10000µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 35 mOhm @ 100Hz 5000 Hrs @ 105°C | MAL205856103E3.pdf | |
| B43505C9157M60 | 150µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 590 mOhm @ 100Hz 5000 Hrs @ 105°C | B43505C9157M60.pdf | |
| B43501A9687M2 | 680µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In - 3 Lead 100 mOhm @ 100Hz 10000 Hrs @ 85°C | B43501A9687M2.pdf |