| Manufacturer Part Number: | ERJ-B2BJR43V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 0.43 OHM 1W 1206 WIDE |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-B2BJR43V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-B2BJR43V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Video File | Wearable Components Solutions | |
| Featured Product | Wearables Technology Components | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 0.43 | |
| Tolerance | ±5% | |
| Power (Watts) | 1W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Current Sense | |
| Temperature Coefficient | ±200ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | Wide 1206 (3216 Metric), 0612 | |
| Supplier Device Package | 0612 | |
| Size / Dimension | 0.063" L x 0.126" W (1.60mm x 3.20mm) | |
| Height | 0.031" (0.80mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-B2BJR43V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-B2BJR43V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-B2BJR43V is new and unused, you can buy ERJ-B2BJR43V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-B2BJR43V.
| ESMH101VSN332MR40T | 3300µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 2000 Hrs @ 85°C | ESMH101VSN332MR40T.pdf | |
| UPB1A221MED1TD | 220µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | UPB1A221MED1TD.pdf | |
| 225RSS050M | 2.2µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 75.358 Ohm @ 120Hz 1000 Hrs @ 85°C | 225RSS050M.pdf | |
| MAL214236101E3 | 100µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 2500 Hrs @ 105°C | MAL214236101E3.pdf | |
| EEU-HD1HR33 | 0.33µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C | EEU-HD1HR33.pdf | |
| 450BXW39MEFC12.5X30 | 39µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can 10000 Hrs @ 105°C | 450BXW39MEFC12.5X30.pdf | |
| UBW1C222MHD | 2200µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 3000 Hrs @ 135°C | UBW1C222MHD.pdf | |
| E32D400LPN422UA79M | 4200µF 40V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 2000 Hrs @ 105°C | E32D400LPN422UA79M.pdf | |
| MAL210158472E3 | 4700µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 42 mOhm @ 100Hz 10000 Hrs @ 85°C | MAL210158472E3.pdf | |
| 80LSQ6800MEFC36X83 | 6800µF 80V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 3000 Hrs @ 85°C | 80LSQ6800MEFC36X83.pdf | |
| 36DE403G025BB2A | 40000µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 1000 Hrs @ 85°C | 36DE403G025BB2A.pdf | |
| B43750A9198M | 1900µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 30 mOhm @ 100Hz 8000 Hrs @ 105°C | B43750A9198M.pdf | |
| LXZ25VB102M10X30LL | 1000µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | LXZ25VB102M10X30LL.pdf | |
| CL32A226MPJNNNE | 22µF 10V Ceramic Capacitor X5R 1210 (3225 Metric) 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm) | CL32A226MPJNNNE.pdf | |
| RDER72A223K0P1H03B | 0.022µF 100V Ceramic Capacitor X7R Radial 0.157" L x 0.098" W (4.00mm x 2.50mm) | RDER72A223K0P1H03B.pdf |