| Manufacturer Part Number: | ERJ-B2BJR39V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 0.39 OHM 1W 1206 WIDE |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-B2BJR39V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-B2BJR39V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Video File | Wearable Components Solutions | |
| Featured Product | Wearables Technology Components | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 0.39 | |
| Tolerance | ±5% | |
| Power (Watts) | 1W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Current Sense | |
| Temperature Coefficient | ±200ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | Wide 1206 (3216 Metric), 0612 | |
| Supplier Device Package | 0612 | |
| Size / Dimension | 0.063" L x 0.126" W (1.60mm x 3.20mm) | |
| Height | 0.031" (0.80mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-B2BJR39V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-B2BJR39V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-B2BJR39V is new and unused, you can buy ERJ-B2BJR39V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-B2BJR39V.
| UPW0J470MDD6 | 47µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | UPW0J470MDD6.pdf | |
| UVK0J222MPD1TD | 2200µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | UVK0J222MPD1TD.pdf | |
| ECE-A0JKA221I | 220µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 85°C | ECE-A0JKA221I.pdf | |
| 226SVL016MDW | 22µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 15.07 Ohm @ 120Hz 3000 Hrs @ 105°C | 226SVL016MDW.pdf | |
| MALREKB00FD433BG0K | 3300µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can 140 mOhm @ 120Hz 2000 Hrs @ 105°C | MALREKB00FD433BG0K.pdf | |
| MAL204835332E3 | 3300µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 4000 Hrs @ 105°C | MAL204835332E3.pdf | |
| EMVH350GTR681MMH0S | 680µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 5000 Hrs @ 125°C | EMVH350GTR681MMH0S.pdf | |
| ECO-S2GP121AA | 120µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 1.382 Ohm @ 120Hz 2000 Hrs @ 85°C | ECO-S2GP121AA.pdf | |
| AFC477M25G24B-F | 470µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 500 mOhm @ 120Hz 1000 Hrs @ 105°C | AFC477M25G24B-F.pdf | |
| GRM55DR72J154KW01L | 0.15µF 630V Ceramic Capacitor X7R 2220 (5750 Metric) 0.224" L x 0.197" W (5.70mm x 5.00mm) | GRM55DR72J154KW01L.pdf | |
| C1206C226Z9VACTU | 22µF 6.3V Ceramic Capacitor Y5V (F) 1206 (3216 Metric) 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) | C1206C226Z9VACTU.pdf | |
| C315C180J1G5TA | 18pF 100V Ceramic Capacitor C0G, NP0 Radial 0.150" L x 0.100" W (3.81mm x 2.54mm) | C315C180J1G5TA.pdf | |
| GCM31B7U2E682JX01L | 6800pF 250V Ceramic Capacitor U2J 1206 (3216 Metric) 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) | GCM31B7U2E682JX01L.pdf | |
| FK18X7R2A472K | 4700pF 100V Ceramic Capacitor X7R Radial 0.157" L x 0.098" W (4.00mm x 2.50mm) | FK18X7R2A472K.pdf | |
| CL02C7R5CO2ANNC | 7.5pF 16V Ceramic Capacitor C0G, NP0 01005 (0402 Metric) 0.016" L x 0.008" W (0.40mm x 0.20mm) | CL02C7R5CO2ANNC.pdf |