| Manufacturer Part Number: | ERJ-B2BJR33V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 0.33 OHM 1W 1206 WIDE |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-B2BJR33V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-B2BJR33V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Video File | Wearable Components Solutions | |
| Featured Product | Wearables Technology Components | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 0.33 | |
| Tolerance | ±5% | |
| Power (Watts) | 1W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Current Sense | |
| Temperature Coefficient | ±200ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | Wide 1206 (3216 Metric), 0612 | |
| Supplier Device Package | 0612 | |
| Size / Dimension | 0.063" L x 0.126" W (1.60mm x 3.20mm) | |
| Height | 0.031" (0.80mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-B2BJR33V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-B2BJR33V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-B2BJR33V is new and unused, you can buy ERJ-B2BJR33V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-B2BJR33V.
| 100ZLJ270M12.5X30 | 270µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can 10000 Hrs @ 105°C | 100ZLJ270M12.5X30.pdf | |
| 50MH71MEFC4X7 | 1µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C | 50MH71MEFC4X7.pdf | |
| 517D106M050JA6AE3 | 10µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | 517D106M050JA6AE3.pdf | |
| B43540G2687M2 | 680µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In - 3 Lead 110 mOhm @ 100Hz 10000 Hrs @ 85°C | B43540G2687M2.pdf | |
| B43305A9827M80 | 820µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 170 mOhm @ 100Hz 2000 Hrs @ 85°C | B43305A9827M80.pdf | |
| MALIEYN07DD568D02K | 68000µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 2000 Hrs @ 85°C | MALIEYN07DD568D02K.pdf | |
| E36D750CPN772TDB7M | 7700µF 75V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 2000 Hrs @ 85°C | E36D750CPN772TDB7M.pdf | |
| B43455B5338M | 3300µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 30 mOhm @ 100Hz 10000 Hrs @ 85°C | B43455B5338M.pdf | |
| SMQ450VS271M22X50T2 | 270µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 1.228 Ohm 2000 Hrs @ 85°C | SMQ450VS271M22X50T2.pdf | |
| LXY10VB471M8X15LL | 470µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 3000 Hrs @ 105°C | LXY10VB471M8X15LL.pdf | |
| C1210C105K1RACTU | 1µF 100V Ceramic Capacitor X7R 1210 (3225 Metric) 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm) | C1210C105K1RACTU.pdf | |
| GRM0225C1E6R1WA03L | 6.1pF 25V Ceramic Capacitor C0G, NP0 01005 (0402 Metric) 0.016" L x 0.008" W (0.40mm x 0.20mm) | GRM0225C1E6R1WA03L.pdf | |
| C0603S103J5RACTU | 10000pF 50V Ceramic Capacitor X7R 0603 (1608 Metric) 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | C0603S103J5RACTU.pdf | |
| UMK105CG0R5BV-F | 0.50pF 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0402 (1005 Metric) 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm) | UMK105CG0R5BV-F.pdf | |
| UMK063CG1R5CT-F | 1.5pF 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0201 (0603 Metric) 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm) | UMK063CG1R5CT-F.pdf |