| Manufacturer Part Number: | ERJ-B2BJR30V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 0.3 OHM 1W 1206 WIDE |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-B2BJR30V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-B2BJR30V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Video File | Wearable Components Solutions | |
| Featured Product | Wearables Technology Components | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 0.3 | |
| Tolerance | ±5% | |
| Power (Watts) | 1W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Current Sense | |
| Temperature Coefficient | ±200ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | Wide 1206 (3216 Metric), 0612 | |
| Supplier Device Package | 0612 | |
| Size / Dimension | 0.063" L x 0.126" W (1.60mm x 3.20mm) | |
| Height | 0.031" (0.80mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-B2BJR30V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-B2BJR30V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-B2BJR30V is new and unused, you can buy ERJ-B2BJR30V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-B2BJR30V.
| 63YXG1500MEFC18X40 | 1500µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can 6000 Hrs @ 105°C | 63YXG1500MEFC18X40.pdf | |
| MAL209750229E6 | 22µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 1500 Hrs @ 85°C | MAL209750229E6.pdf | |
| 100YXH82MEFC12.5X16 | 82µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can 10000 Hrs @ 105°C | 100YXH82MEFC12.5X16.pdf | |
| ELXY160ETD222ML20S | 2200µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 8000 Hrs @ 105°C | ELXY160ETD222ML20S.pdf | |
| B43601B5127M | 120µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 900 mOhm @ 100Hz 10000 Hrs @ 85°C | B43601B5127M.pdf | |
| SLPX331M400H3P3 | 330µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 603 mOhm @ 120Hz 3000 Hrs @ 85°C | SLPX331M400H3P3.pdf | |
| EKMS421VSN151MP35S | 150µF 420V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 105°C | EKMS421VSN151MP35S.pdf | |
| B43305A9687M87 | 680µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 200 mOhm @ 100Hz 2000 Hrs @ 85°C | B43305A9687M87.pdf | |
| E82D101VRT123MB80T | CAP ALUM 12000UF 100V RADIAL | E82D101VRT123MB80T.pdf | |
| UVR1H3R3MDA | 3.3µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | UVR1H3R3MDA.pdf | |
| GRM155R71E822KA01D | 8200pF 25V Ceramic Capacitor X7R 0402 (1005 Metric) 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm) | GRM155R71E822KA01D.pdf | |
| FK28C0G1H122J | 1200pF 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 Radial 0.157" L x 0.098" W (4.00mm x 2.50mm) | FK28C0G1H122J.pdf | |
| GRM152C80J224ME19D | 0.22µF 6.3V Ceramic Capacitor X6S 0402 (1005 Metric) 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm) | GRM152C80J224ME19D.pdf | |
| CC0805KRX7R0BB182 | 1800pF 100V Ceramic Capacitor X7R 0805 (2012 Metric) 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) | CC0805KRX7R0BB182.pdf | |
| K123K10X7RF5TL2 | 0.012µF 50V Ceramic Capacitor X7R Radial 0.142" L x 0.091" W (3.60mm x 2.30mm) | K123K10X7RF5TL2.pdf |