| Manufacturer Part Number: | ERJ-B2BJR24V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 0.24 OHM 1W 1206 WIDE |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-B2BJR24V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-B2BJR24V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Video File | Wearable Components Solutions | |
| Featured Product | Wearables Technology Components | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 0.24 | |
| Tolerance | ±5% | |
| Power (Watts) | 1W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Current Sense | |
| Temperature Coefficient | ±200ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | Wide 1206 (3216 Metric), 0612 | |
| Supplier Device Package | 0612 | |
| Size / Dimension | 0.063" L x 0.126" W (1.60mm x 3.20mm) | |
| Height | 0.031" (0.80mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-B2BJR24V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-B2BJR24V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-B2BJR24V is new and unused, you can buy ERJ-B2BJR24V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-B2BJR24V.
| EEU-FR1A102LB | 1000µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 8000 Hrs @ 105°C | EEU-FR1A102LB.pdf | |
| EEE-FKE151XSP | 150µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 340 mOhm @ 100kHz 2000 Hrs @ 105°C | EEE-FKE151XSP.pdf | |
| ELXV6R3ELL221MFB5D | 220µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | ELXV6R3ELL221MFB5D.pdf | |
| UTT0J101MDD | 100µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | UTT0J101MDD.pdf | |
| 380LX391M180J012 | 390µF 180V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 510 mOhm 3000 Hrs @ 85°C | 380LX391M180J012.pdf | |
| ESMQ3B1VSN391MP45S | 390µF 315V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 2000 Hrs @ 85°C | ESMQ3B1VSN391MP45S.pdf | |
| TVA1129.5 | 5000µF 10V Aluminum Capacitors Axial, Can | TVA1129.5.pdf | |
| MAL215612472E3 | 4700µF 80V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 121 mOhm @ 100Hz 5000 Hrs @ 85°C | MAL215612472E3.pdf | |
| B43601D5227M80 | 220µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 490 mOhm @ 100Hz 10000 Hrs @ 85°C | B43601D5227M80.pdf | |
| B43540F2108M87 | 1000µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 75 mOhm @ 100Hz 10000 Hrs @ 85°C | B43540F2108M87.pdf | |
| 382LX272M250B052V | 2700µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In - 5 Lead 3000 Hrs @ 85°C | 382LX272M250B052V.pdf | |
| ELXR451LGC682MFH0M | 6800µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 5000 Hrs @ 105°C | ELXR451LGC682MFH0M.pdf | |
| MVA50VC3R3MD55TP | 3.3µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 60.273 Ohm 2000 Hrs @ 85°C | MVA50VC3R3MD55TP.pdf | |
| AHD106M63E16T | 10µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 29.8 Ohm @ 120Hz 5000 Hrs @ 105°C | AHD106M63E16T.pdf | |
| MAL212387101 | 100µF 40V Aluminum Capacitors Axial, Can 3.2 Ohm @ 100Hz 20000 Hrs @ 125°C | MAL212387101.pdf |