| Manufacturer Part Number: | ERJ-B2BJR22V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 0.22 OHM 1W 1206 WIDE |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-B2BJR22V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-B2BJR22V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Video File | Wearable Components Solutions | |
| Featured Product | Wearables Technology Components | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 0.22 | |
| Tolerance | ±5% | |
| Power (Watts) | 1W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Current Sense | |
| Temperature Coefficient | ±200ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | Wide 1206 (3216 Metric), 0612 | |
| Supplier Device Package | 0612 | |
| Size / Dimension | 0.063" L x 0.126" W (1.60mm x 3.20mm) | |
| Height | 0.031" (0.80mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-B2BJR22V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-B2BJR22V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-B2BJR22V is new and unused, you can buy ERJ-B2BJR22V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-B2BJR22V.
| ESH336M050AE3AA | 33µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | ESH336M050AE3AA.pdf | |
| UHE2A680MPD | 68µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can 7000 Hrs @ 105°C | UHE2A680MPD.pdf | |
| EMVA350ADA4R7MD55G | 4.7µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 2000 Hrs @ 85°C | EMVA350ADA4R7MD55G.pdf | |
| 865250149006 | 100µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 2000 Hrs @ 85°C | 865250149006.pdf | |
| UTS1H010MDD | 1µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | UTS1H010MDD.pdf | |
| 100ZLH8.2MEFCTA5X11 | 8.2µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can 6000 Hrs @ 105°C | 100ZLH8.2MEFCTA5X11.pdf | |
| 516D107M063MN6AE3 | 100µF 63V Aluminum Capacitors Axial, Can 2000 Hrs @ 85°C | 516D107M063MN6AE3.pdf | |
| EGPA500ELL681ML20S | 680µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 43 mOhm 3000 Hrs @ 125°C | EGPA500ELL681ML20S.pdf | |
| B43888A5226M | 22µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can 18.1 Ohm @ 120Hz | B43888A5226M.pdf | |
| MAL203861222E3 | 2200µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 3500 Hrs @ 85°C | MAL203861222E3.pdf | |
| B43504D2337M7 | 330µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 390 mOhm @ 100Hz 3000 Hrs @ 105°C | B43504D2337M7.pdf | |
| ELXS3B1VSN471MQ45S | 470µF 315V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 5000 Hrs @ 105°C | ELXS3B1VSN471MQ45S.pdf | |
| B43501B9337M67 | 330µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 200 mOhm @ 100Hz 10000 Hrs @ 85°C | B43501B9337M67.pdf | |
| EKMS401VSN471MR40S | 470µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 105°C | EKMS401VSN471MR40S.pdf | |
| 36DX422G075AC2B | 4200µF 75V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 1000 Hrs @ 85°C | 36DX422G075AC2B.pdf |