| Manufacturer Part Number: | ERJ-B2BJ9R1V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 9.1 OHM 1W 1206 WIDE |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-B2BJ9R1V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-B2BJ9R1V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Video File | Wearable Components Solutions | |
| Featured Product | Wearables Technology Components | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 9.1 | |
| Tolerance | ±5% | |
| Power (Watts) | 1W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Current Sense | |
| Temperature Coefficient | ±200ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | Wide 1206 (3216 Metric), 0612 | |
| Supplier Device Package | 0612 | |
| Size / Dimension | 0.063" L x 0.126" W (1.60mm x 3.20mm) | |
| Height | 0.031" (0.80mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-B2BJ9R1V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-B2BJ9R1V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-B2BJ9R1V is new and unused, you can buy ERJ-B2BJ9R1V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-B2BJ9R1V.
| UFG1A470MDM1TD | 47µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 85°C | UFG1A470MDM1TD.pdf | |
| 80USC8200MEFCSN35X45 | 8200µF 80V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 85°C | 80USC8200MEFCSN35X45.pdf | |
| LNU2G562MSEH | 5600µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 5000 Hrs @ 105°C | LNU2G562MSEH.pdf | |
| UFW0J331MED | 330µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | UFW0J331MED.pdf | |
| UPW1J390MED1TA | 39µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | UPW1J390MED1TA.pdf | |
| MAL202124221E3 | 220µF 10V Aluminum Capacitors Axial, Can 1.5 Ohm @ 100Hz 2500 Hrs @ 85°C | MAL202124221E3.pdf | |
| MAL213819221E3 | 220µF 100V Aluminum Capacitors Axial, Can 540 mOhm @ 100Hz 10000 Hrs @ 105°C | MAL213819221E3.pdf | |
| B41231B8568M | 5600µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 2000 Hrs @ 85°C | B41231B8568M.pdf | |
| ESMG451ELL330MN25S | 33µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | ESMG451ELL330MN25S.pdf | |
| ESMH401VSN221MR30S | 220µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 1.13 Ohm 2000 Hrs @ 85°C | ESMH401VSN221MR30S.pdf | |
| B43601F2687M87 | 680µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 130 mOhm @ 100Hz 10000 Hrs @ 85°C | B43601F2687M87.pdf | |
| 381LX102M160K032 | 1000µF 160V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 199 mOhm @ 120Hz 3000 Hrs @ 105°C | 381LX102M160K032.pdf | |
| 80MXC3900MEFCSN35X30 | 3900µF 80V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 105°C | 80MXC3900MEFCSN35X30.pdf | |
| MAL205948151E3 | 150µF 385V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 850 mOhm @ 100Hz 10000 Hrs @ 105°C | MAL205948151E3.pdf | |
| ERLA221LIN142KA45M | 1400µF 220V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 85°C | ERLA221LIN142KA45M.pdf |