| Manufacturer Part Number: | ERJ-B2BJ4R3V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 4.3 OHM 1W 1206 WIDE |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-B2BJ4R3V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-B2BJ4R3V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Video File | Wearable Components Solutions | |
| Featured Product | Wearables Technology Components | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 4.3 | |
| Tolerance | ±5% | |
| Power (Watts) | 1W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Current Sense | |
| Temperature Coefficient | ±200ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | Wide 1206 (3216 Metric), 0612 | |
| Supplier Device Package | 0612 | |
| Size / Dimension | 0.063" L x 0.126" W (1.60mm x 3.20mm) | |
| Height | 0.031" (0.80mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-B2BJ4R3V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-B2BJ4R3V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-B2BJ4R3V is new and unused, you can buy ERJ-B2BJ4R3V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-B2BJ4R3V.
| EKMH630VSN222MQ30T | 2200µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 113 mOhm 2000 Hrs @ 105°C | EKMH630VSN222MQ30T.pdf | |
| B41456B8159M | 15000µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 22 mOhm @ 100Hz 12000 Hrs @ 85°C | B41456B8159M.pdf | |
| 861011487027 | 560µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 2000 Hrs @ 85°C | 861011487027.pdf | |
| UVR0J472MHD | 4700µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | UVR0J472MHD.pdf | |
| UPW1H122MHD6TN | 1200µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 8000 Hrs @ 105°C | UPW1H122MHD6TN.pdf | |
| 50YXM22MEFCT15X11 | 22µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 10000 Hrs @ 105°C | 50YXM22MEFCT15X11.pdf | |
| 50MXC2700MEFCSN20X35 | 2700µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 105°C | 50MXC2700MEFCSN20X35.pdf | |
| B43601F2567M80 | 560µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 160 mOhm @ 100Hz 10000 Hrs @ 85°C | B43601F2567M80.pdf | |
| B43416C9907A | 900µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In | B43416C9907A.pdf | |
| UPW1A472MHH | 4700µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 8000 Hrs @ 105°C | UPW1A472MHH.pdf | |
| CGA5L4X7T2W104K160AA | 0.10µF 450V Ceramic Capacitor X7T 1206 (3216 Metric) 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) | CGA5L4X7T2W104K160AA.pdf | |
| C1005X5R1V334M050BC | 0.33µF 35V Ceramic Capacitor X5R 0402 (1005 Metric) 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm) | C1005X5R1V334M050BC.pdf | |
| C0603JB1A224K030BB | 0.22µF 10V Ceramic Capacitor JB 0201 (0603 Metric) 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm) | C0603JB1A224K030BB.pdf | |
| FG24C0G2E822JNT06 | 8200pF 250V Ceramic Capacitor C0G, NP0 Radial 0.177" L x 0.118" W (4.50mm x 3.00mm) | FG24C0G2E822JNT06.pdf | |
| CGA3E2C0G1H560J080AD | 56pF 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0603 (1608 Metric) 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | CGA3E2C0G1H560J080AD.pdf |