| Manufacturer Part Number: | ERJ-B2BJ3R9V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 3.9 OHM 1W 1206 WIDE |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-B2BJ3R9V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-B2BJ3R9V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Video File | Wearable Components Solutions | |
| Featured Product | Wearables Technology Components | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 3.9 | |
| Tolerance | ±5% | |
| Power (Watts) | 1W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Current Sense | |
| Temperature Coefficient | ±200ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | Wide 1206 (3216 Metric), 0612 | |
| Supplier Device Package | 0612 | |
| Size / Dimension | 0.063" L x 0.126" W (1.60mm x 3.20mm) | |
| Height | 0.031" (0.80mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-B2BJ3R9V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-B2BJ3R9V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-B2BJ3R9V is new and unused, you can buy ERJ-B2BJ3R9V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-B2BJ3R9V.
| ESC477M016AH1AA | 470µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 85 mOhm @ 100kHz 2000 Hrs @ 105°C | ESC477M016AH1AA.pdf | |
| UPA1E332MHD6TN | 3300µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | UPA1E332MHD6TN.pdf | |
| UFW1C472MHD | 4700µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | UFW1C472MHD.pdf | |
| UKL2AR68MDD1TA | 0.68µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | UKL2AR68MDD1TA.pdf | |
| UPJ2A390MPD1TA | 39µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can 3000 Hrs @ 105°C | UPJ2A390MPD1TA.pdf | |
| 156CKE400MGJG | ELECTROLYTIC | 156CKE400MGJG.pdf | |
| 16YXH1500MEFC12.5X16 | 1500µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 10000 Hrs @ 105°C | 16YXH1500MEFC12.5X16.pdf | |
| E82D500VNN682MQ40T | CAP ALUM 6800UF 50V RADIAL | E82D500VNN682MQ40T.pdf | |
| 180MXG820MEFCSN30X25 | 820µF 180V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 105°C | 180MXG820MEFCSN30X25.pdf | |
| LP122M250H4P3 | 1200µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 165 mOhm @ 120Hz 1000 Hrs @ 105°C | LP122M250H4P3.pdf | |
| B43501B5397M | 390µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 340 mOhm @ 100Hz 10000 Hrs @ 85°C | B43501B5397M.pdf | |
| B43584A4129M | 12000µF 350V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 11 mOhm @ 100Hz 15000 Hrs @ 85°C | B43584A4129M.pdf | |
| CL05C750JB5NNNC | 75pF 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0402 (1005 Metric) 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm) | CL05C750JB5NNNC.pdf | |
| CGA3E2X7R2A103K080AA | 10000pF 100V Ceramic Capacitor X7R 0603 (1608 Metric) 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | CGA3E2X7R2A103K080AA.pdf | |
| GJM0335C1ER40WB01D | 0.40pF 25V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0201 (0603 Metric) 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm) | GJM0335C1ER40WB01D.pdf |