| Manufacturer Part Number: | ERJ-B2BJ3R3V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 3.3 OHM 1W 1206 WIDE |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-B2BJ3R3V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-B2BJ3R3V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Video File | Wearable Components Solutions | |
| Featured Product | Wearables Technology Components | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 3.3 | |
| Tolerance | ±5% | |
| Power (Watts) | 1W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Current Sense | |
| Temperature Coefficient | ±200ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | Wide 1206 (3216 Metric), 0612 | |
| Supplier Device Package | 0612 | |
| Size / Dimension | 0.063" L x 0.126" W (1.60mm x 3.20mm) | |
| Height | 0.031" (0.80mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-B2BJ3R3V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-B2BJ3R3V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-B2BJ3R3V is new and unused, you can buy ERJ-B2BJ3R3V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-B2BJ3R3V.
| EEV-FK1V471Q | 470µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 5000 Hrs @ 105°C | EEV-FK1V471Q.pdf | |
| UPS2C470MHD1TO | 47µF 160V Aluminum Capacitors Radial, Can 3000 Hrs @ 105°C | UPS2C470MHD1TO.pdf | |
| UVY2A330MPD1TD | 33µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C | UVY2A330MPD1TD.pdf | |
| EMVH630ADA470MHA0G | 47µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 700 mOhm @ 100kHz 2000 Hrs @ 125°C | EMVH630ADA470MHA0G.pdf | |
| 6.3ZLG100MEFCT56.3X7 | 100µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C | 6.3ZLG100MEFCT56.3X7.pdf | |
| ECE-A0JKS331I | 330µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 85°C | ECE-A0JKS331I.pdf | |
| UPM2V100MHD | 10µF 350V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | UPM2V100MHD.pdf | |
| MAL209352271E3 | 270µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 470 mOhm @ 120Hz 2000 Hrs @ 85°C | MAL209352271E3.pdf | |
| B43501B9337M62 | 330µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In - 3 Lead 200 mOhm @ 100Hz 10000 Hrs @ 85°C | B43501B9337M62.pdf | |
| LDQ2G181MERZGA | 180µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | LDQ2G181MERZGA.pdf | |
| 381LR122M250A452 | 1200µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 124 mOhm @ 120Hz 3000 Hrs @ 105°C | 381LR122M250A452.pdf | |
| WBR3000-16A | 3000µF 16V Aluminum Capacitors Axial, Can 180 mOhm @ 120Hz 2000 Hrs @ 85°C | WBR3000-16A.pdf | |
| SMG100VB331M20SLL | 330µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can 402 mOhm 2000 Hrs @ 85°C | SMG100VB331M20SLL.pdf | |
| CGA4J2C0G1H333J125AA | 0.033µF 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0805 (2012 Metric) 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) | CGA4J2C0G1H333J125AA.pdf | |
| CBR02C609B3GAC | 6pF 25V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0201 (0603 Metric) 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm) | CBR02C609B3GAC.pdf |