| Manufacturer Part Number: | ERJ-B2BJ2R4V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 2.4 OHM 1W 1206 WIDE |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-B2BJ2R4V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-B2BJ2R4V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Video File | Wearable Components Solutions | |
| Featured Product | Wearables Technology Components | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 2.4 | |
| Tolerance | ±5% | |
| Power (Watts) | 1W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Current Sense | |
| Temperature Coefficient | ±200ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | Wide 1206 (3216 Metric), 0612 | |
| Supplier Device Package | 0612 | |
| Size / Dimension | 0.063" L x 0.126" W (1.60mm x 3.20mm) | |
| Height | 0.031" (0.80mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-B2BJ2R4V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-B2BJ2R4V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-B2BJ2R4V is new and unused, you can buy ERJ-B2BJ2R4V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-B2BJ2R4V.
| EKMH630VSN682MR50T | 6800µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 37 mOhm 2000 Hrs @ 105°C | EKMH630VSN682MR50T.pdf | |
| EEU-FC1H271 | 270µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 3000 Hrs @ 105°C | EEU-FC1H271.pdf | |
| EKMQ201VSN152MR40S | 1500µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 2000 Hrs @ 105°C | EKMQ201VSN152MR40S.pdf | |
| EKMG101ELL221MK25S | 220µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C | EKMG101ELL221MK25S.pdf | |
| EKMR401VSN561MR45T | 560µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 2000 Hrs @ 105°C | EKMR401VSN561MR45T.pdf | |
| ESMR421VSN331MP50S | 330µF 420V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 2000 Hrs @ 85°C | ESMR421VSN331MP50S.pdf | |
| EEE-TG1J100P | 10µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 2.2 Ohm @ 100kHz 1000 Hrs @ 125°C | EEE-TG1J100P.pdf | |
| UVK2C680MHD1TO | 68µF 160V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | UVK2C680MHD1TO.pdf | |
| UPB2G820MHD | 82µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | UPB2G820MHD.pdf | |
| 10MH7100MEFC6.3X7 | 100µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C | 10MH7100MEFC6.3X7.pdf | |
| UPJ1H120MDD | 12µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | UPJ1H120MDD.pdf | |
| MALREKE00AA147FM0K | 4.7µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 33.86 Ohm @ 120Hz 2000 Hrs @ 105°C | MALREKE00AA147FM0K.pdf | |
| UHD1E471MPD | 470µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 3000 Hrs @ 105°C | UHD1E471MPD.pdf | |
| UPV1E101MGD | 100µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | UPV1E101MGD.pdf | |
| MAL215099701E3 | 47µF 80V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 3000 Hrs @ 105°C | MAL215099701E3.pdf |