| Manufacturer Part Number: | ERJ-B2BJ1R5V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 1.5 OHM 1W 1206 WIDE |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-B2BJ1R5V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-B2BJ1R5V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Video File | Wearable Components Solutions | |
| Featured Product | Wearables Technology Components | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 1.5 | |
| Tolerance | ±5% | |
| Power (Watts) | 1W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Current Sense | |
| Temperature Coefficient | ±200ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | Wide 1206 (3216 Metric), 0612 | |
| Supplier Device Package | 0612 | |
| Size / Dimension | 0.063" L x 0.126" W (1.60mm x 3.20mm) | |
| Height | 0.031" (0.80mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-B2BJ1R5V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-B2BJ1R5V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-B2BJ1R5V is new and unused, you can buy ERJ-B2BJ1R5V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-B2BJ1R5V.
| 106RSS035M | 10µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 19.894 Ohm @ 120Hz 1000 Hrs @ 85°C | 106RSS035M.pdf | |
| UKT0J330MDD1TD | 33µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C | UKT0J330MDD1TD.pdf | |
| EEU-FC1C271 | 270µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | EEU-FC1C271.pdf | |
| UKW1C101MDD | 100µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | UKW1C101MDD.pdf | |
| B41821A8227M | 220µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can 900 mOhm @ 120Hz 2000 Hrs @ 85°C | B41821A8227M.pdf | |
| 450BXW27MEFC14.5X20 | 27µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can 10000 Hrs @ 105°C | 450BXW27MEFC14.5X20.pdf | |
| B41231B8278M | 2700µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 2000 Hrs @ 85°C | B41231B8278M.pdf | |
| 672D226H060CG5C | 22µF 60V Aluminum Capacitors Radial, Can | 672D226H060CG5C.pdf | |
| EKMH401VSN221MR35T | 220µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 1.13 Ohm 2000 Hrs @ 105°C | EKMH401VSN221MR35T.pdf | |
| LGY2D102MELC | 1000µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 7000 Hrs @ 105°C | LGY2D102MELC.pdf | |
| E81D401VEN112KA75T | CAP ALUM 1100UF 400V RADIAL | E81D401VEN112KA75T.pdf | |
| TVA1719 | Aluminum Capacitors Axial, Can | TVA1719.pdf | |
| 34D357G030FL2 | 350µF 30V Aluminum Capacitors Axial, Can 1.14 Ohm | 34D357G030FL2.pdf | |
| MAL212310151E3 | 150µF 35V Aluminum Capacitors Axial, Can 1 Ohm 20000 Hrs @ 125°C | MAL212310151E3.pdf | |
| C1206C681J5GACTU | 680pF 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 1206 (3216 Metric) 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) | C1206C681J5GACTU.pdf |