| Manufacturer Part Number: | ERJ-B2BJ1R3V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 1.3 OHM 1W 1206 WIDE |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-B2BJ1R3V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-B2BJ1R3V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Video File | Wearable Components Solutions | |
| Featured Product | Wearables Technology Components | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 1.3 | |
| Tolerance | ±5% | |
| Power (Watts) | 1W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Current Sense | |
| Temperature Coefficient | ±200ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | Wide 1206 (3216 Metric), 0612 | |
| Supplier Device Package | 0612 | |
| Size / Dimension | 0.063" L x 0.126" W (1.60mm x 3.20mm) | |
| Height | 0.031" (0.80mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-B2BJ1R3V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-B2BJ1R3V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-B2BJ1R3V is new and unused, you can buy ERJ-B2BJ1R3V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-B2BJ1R3V.
| EEE-FK1C331P | 330µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 2000 Hrs @ 105°C | EEE-FK1C331P.pdf | |
| UFG1H470MPM1TD | 47µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 85°C | UFG1H470MPM1TD.pdf | |
| UKA1E472MHD | 4700µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | UKA1E472MHD.pdf | |
| LLG2C102MELA30 | 1000µF 160V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 2000 Hrs @ 85°C | LLG2C102MELA30.pdf | |
| 16TKV470M8X10.5 | 470µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 80 mOhm 2000 Hrs @ 105°C | 16TKV470M8X10.5.pdf | |
| ESMQ401VSN331MA25S | 330µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 2000 Hrs @ 85°C | ESMQ401VSN331MA25S.pdf | |
| UPS1E681MPD1TD | 680µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | UPS1E681MPD1TD.pdf | |
| ECE-A1CN101U | 100µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | ECE-A1CN101U.pdf | |
| UKL1HR68MDDANATA | 0.68µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | UKL1HR68MDDANATA.pdf | |
| MALREKB00JG222P00K | 22µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can 12.06 Ohm @ 120Hz 2000 Hrs @ 105°C | MALREKB00JG222P00K.pdf | |
| B43866A4226M | 22µF 350V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 125°C | B43866A4226M.pdf | |
| MALIEYN07AV427J02K | 2700µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 127 mOhm @ 120Hz 2000 Hrs @ 85°C | MALIEYN07AV427J02K.pdf | |
| B43305A2477M67 | 470µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 270 mOhm @ 100Hz 2000 Hrs @ 85°C | B43305A2477M67.pdf | |
| 381LQ182M200K052 | SNAPMOUNTS | 381LQ182M200K052.pdf | |
| ESMH451VRT681MB50T | 680µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In - 4 Lead 366 mOhm 2000 Hrs @ 85°C | ESMH451VRT681MB50T.pdf |