| Manufacturer Part Number: | ERJ-B2BFR91V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 0.91 OHM 1W 1206 WIDE |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-B2BFR91V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-B2BFR91V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Video File | Wearable Components Solutions | |
| Featured Product | Wearables Technology Components | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 0.91 | |
| Tolerance | ±1% | |
| Power (Watts) | 1W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Current Sense | |
| Temperature Coefficient | ±100ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | Wide 1206 (3216 Metric), 0612 | |
| Supplier Device Package | 0612 | |
| Size / Dimension | 0.063" L x 0.126" W (1.60mm x 3.20mm) | |
| Height | 0.031" (0.80mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-B2BFR91V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-B2BFR91V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-B2BFR91V is new and unused, you can buy ERJ-B2BFR91V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-B2BFR91V.
| EEU-FC1E470B | 47µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C | EEU-FC1E470B.pdf | |
| 6.3WXA1000MEFCT810X9 | 1000µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | 6.3WXA1000MEFCT810X9.pdf | |
| 100TXW56MEFC6.3X40 | 56µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can 7000 Hrs @ 105°C | 100TXW56MEFC6.3X40.pdf | |
| URZ2E330MHD6 | 33µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C | URZ2E330MHD6.pdf | |
| B41252A9188M | 1800µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 2000 Hrs @ 105°C | B41252A9188M.pdf | |
| 478LBA100M2EG | 4700µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 70.55 mOhm @ 120Hz 2000 Hrs @ 85°C | 478LBA100M2EG.pdf | |
| EKMS251VSN152MA45S | 1500µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 105°C | EKMS251VSN152MA45S.pdf | |
| UPW2W330MRH6 | 33µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can 8000 Hrs @ 105°C | UPW2W330MRH6.pdf | |
| CL05A104MP5NNNC | 0.10µF 10V Ceramic Capacitor X5R 0402 (1005 Metric) 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm) | CL05A104MP5NNNC.pdf | |
| CL10C150JB8NNNC | 15pF 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0603 (1608 Metric) 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | CL10C150JB8NNNC.pdf | |
| C1005X5R0J335M050BC | 3.3µF 6.3V Ceramic Capacitor X5R 0402 (1005 Metric) 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm) | C1005X5R0J335M050BC.pdf | |
| C4532CH2A473J200KA | 0.047µF 100V Ceramic Capacitor CH 1812 (4532 Metric) 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm) | C4532CH2A473J200KA.pdf | |
| GRM1555C1HR70BA01D | 0.70pF 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0402 (1005 Metric) 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm) | GRM1555C1HR70BA01D.pdf | |
| K273K10X7RF5TH5 | 0.027µF 50V Ceramic Capacitor X7R Radial 0.142" L x 0.091" W (3.60mm x 2.30mm) | K273K10X7RF5TH5.pdf | |
| C1206C110J1GACTU | 11pF 100V Ceramic Capacitor C0G, NP0 1206 (3216 Metric) 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) | C1206C110J1GACTU.pdf |