| Manufacturer Part Number: | ERJ-B2BFR82V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 0.82 OHM 1W 1206 WIDE |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-B2BFR82V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-B2BFR82V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Video File | Wearable Components Solutions | |
| Featured Product | Wearables Technology Components | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 0.82 | |
| Tolerance | ±1% | |
| Power (Watts) | 1W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Current Sense | |
| Temperature Coefficient | ±100ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | Wide 1206 (3216 Metric), 0612 | |
| Supplier Device Package | 0612 | |
| Size / Dimension | 0.063" L x 0.126" W (1.60mm x 3.20mm) | |
| Height | 0.031" (0.80mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-B2BFR82V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-B2BFR82V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-B2BFR82V is new and unused, you can buy ERJ-B2BFR82V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-B2BFR82V.
| MAL202137331E3 | 330µF 40V Aluminum Capacitors Axial, Can 530 mOhm 2500 Hrs @ 85°C | MAL202137331E3.pdf | |
| UPJ1A182MHD1TO | 1800µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | UPJ1A182MHD1TO.pdf | |
| 160TXW150MEFC12.5X25 | 150µF 160V Aluminum Capacitors Radial, Can 12000 Hrs @ 105°C | 160TXW150MEFC12.5X25.pdf | |
| UUA0J330MCL1GS | 33µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 3000 Hrs @ 105°C | UUA0J330MCL1GS.pdf | |
| B43858C5336M | 33µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | B43858C5336M.pdf | |
| 510D336M010AA3D | 33µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | 510D336M010AA3D.pdf | |
| B41042A2128M | 1200µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | B41042A2128M.pdf | |
| UMK105B7104KVHF | 0.10µF 50V Ceramic Capacitor X7R 0402 (1005 Metric) 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm) | UMK105B7104KVHF.pdf | |
| CL10B333KO8NNWC | 0.033µF 16V Ceramic Capacitor X7R 0603 (1608 Metric) 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | CL10B333KO8NNWC.pdf | |
| CGJ4C2C0G1H221J060AA | 220pF 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0805 (2012 Metric) 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) | CGJ4C2C0G1H221J060AA.pdf | |
| GCJ21BR72A473KA01L | 0.047µF 100V Ceramic Capacitor X7R 0805 (2012 Metric) 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) | GCJ21BR72A473KA01L.pdf | |
| C0603S682K5RAC7867 | 6800pF 50V Ceramic Capacitor X7R 0603 (1608 Metric) 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | C0603S682K5RAC7867.pdf | |
| CBR06C470J1GAC | 47pF 100V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0603 (1608 Metric) 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | CBR06C470J1GAC.pdf | |
| RCE5C2A391J0M1H03A | 390pF 100V Ceramic Capacitor C0G, NP0 Radial 0.142" L x 0.098" W (3.60mm x 2.50mm) | RCE5C2A391J0M1H03A.pdf | |
| C1206X104K1RACTU | 0.10µF 100V Ceramic Capacitor X7R 1206 (3216 Metric) 0.130" L x 0.063" W (3.30mm x 1.60mm) | C1206X104K1RACTU.pdf |