| Manufacturer Part Number: | ERJ-B2BFR68V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 0.68 OHM 1W 1206 WIDE |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-B2BFR68V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-B2BFR68V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Video File | Wearable Components Solutions | |
| Featured Product | Wearables Technology Components | |
| EDA / CAD Models | Download from Accelerated Designs | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 0.68 | |
| Tolerance | ±1% | |
| Power (Watts) | 1W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Current Sense | |
| Temperature Coefficient | ±100ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | Wide 1206 (3216 Metric), 0612 | |
| Supplier Device Package | 0612 | |
| Size / Dimension | 0.063" L x 0.126" W (1.60mm x 3.20mm) | |
| Height | 0.031" (0.80mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-B2BFR68V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-B2BFR68V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-B2BFR68V is new and unused, you can buy ERJ-B2BFR68V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-B2BFR68V.
| EMVA6R3ADA471MHA0G | 470µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 2000 Hrs @ 85°C | EMVA6R3ADA471MHA0G.pdf | |
| ELG158M250AT6AA | 1500µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 66 mOhm @ 20kHz 2000 Hrs @ 105°C | ELG158M250AT6AA.pdf | |
| UVZ1H0R1MDD1TD | 0.1µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C | UVZ1H0R1MDD1TD.pdf | |
| UVY0J332MPD1TD | 3300µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C | UVY0J332MPD1TD.pdf | |
| EKMG101ETD4R7ME11D | 4.7µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C | EKMG101ETD4R7ME11D.pdf | |
| UFG1HR47MDM1TA | 0.47µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 85°C | UFG1HR47MDM1TA.pdf | |
| UPS0J681MPD | 680µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | UPS0J681MPD.pdf | |
| EKY-160ELL392ML25S | 3900µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 10000 Hrs @ 105°C | EKY-160ELL392ML25S.pdf | |
| 228LMB063M2BE | ELECTROLYTIC | 228LMB063M2BE.pdf | |
| 385MXC270MEFCSN30X35 | 270µF 385V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 105°C | 385MXC270MEFCSN30X35.pdf | |
| B41689A5338Q001 | 3300µF 25V Aluminum Capacitors Axial, Can 172 mOhm @ 100Hz 10000 Hrs @ 125°C | B41689A5338Q001.pdf | |
| B43504A9337M7 | 330µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 270 mOhm @ 100Hz 3000 Hrs @ 105°C | B43504A9337M7.pdf | |
| E74D400LPN113UC79M | CAP ALUM 11000UF 40V SCREW | E74D400LPN113UC79M.pdf | |
| MLP263M010EA0A | 26000µF 10V Aluminum Capacitors FlatPack, Tabbed 51 mOhm @ 120Hz 2000 Hrs @ 85°C | MLP263M010EA0A.pdf | |
| B43584A5568M | 5600µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 19 mOhm @ 100Hz 15000 Hrs @ 85°C | B43584A5568M.pdf |