| Manufacturer Part Number: | ERJ-B2BFR47V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 0.47 OHM 1W 1206 WIDE |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-B2BFR47V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-B2BFR47V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Video File | Wearable Components Solutions | |
| Featured Product | Wearables Technology Components | |
| EDA / CAD Models | Download from Accelerated Designs | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 0.47 | |
| Tolerance | ±1% | |
| Power (Watts) | 1W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Current Sense | |
| Temperature Coefficient | ±100ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | Wide 1206 (3216 Metric), 0612 | |
| Supplier Device Package | 0612 | |
| Size / Dimension | 0.063" L x 0.126" W (1.60mm x 3.20mm) | |
| Height | 0.031" (0.80mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-B2BFR47V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-B2BFR47V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-B2BFR47V is new and unused, you can buy ERJ-B2BFR47V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-B2BFR47V.
| EEE-FP1C331AP | 330µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 80 mOhm @ 100kHz 2000 Hrs @ 105°C | EEE-FP1C331AP.pdf | |
| UPTW6220MHD1TO | 22µF 420V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | UPTW6220MHD1TO.pdf | |
| LGN2P561MELA35 | 560µF 220V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 105°C | LGN2P561MELA35.pdf | |
| UUE1H471MNS1MS | 470µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 5000 Hrs @ 125°C | UUE1H471MNS1MS.pdf | |
| EKXJ451ELL390MK35S | 39µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can 12000 Hrs @ 105°C | EKXJ451ELL390MK35S.pdf | |
| ESY108M035AL4AA | 1000µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 18 mOhm @ 100kHz 5000 Hrs @ 105°C | ESY108M035AL4AA.pdf | |
| 10MS547MEFCTZ6.3X5 | 47µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 85°C | 10MS547MEFCTZ6.3X5.pdf | |
| 335CKS350MJM | 3.3µF 350V Aluminum Capacitors Radial, Can 100.477 Ohm @ 120Hz 2000 Hrs @ 85°C | 335CKS350MJM.pdf | |
| UMV1V4R7MFD | 4.7µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | UMV1V4R7MFD.pdf | |
| 337SMH016ML10 | 330µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 1.005 Ohm @ 120Hz 1000 Hrs @ 105°C | 337SMH016ML10.pdf | |
| SLP820M450C1P3 | 82µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 4.046 Ohm @ 120Hz 3000 Hrs @ 105°C | SLP820M450C1P3.pdf | |
| UCY2G680MHD3 | 68µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can 12000 Hrs @ 105°C | UCY2G680MHD3.pdf | |
| B41231B478M | 4700µF 80V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 2000 Hrs @ 85°C | B41231B478M.pdf | |
| UAQ2G820MHD | 82µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | UAQ2G820MHD.pdf | |
| MAL213816332E3 | 3300µF 25V Aluminum Capacitors Axial, Can 90 mOhm @ 100Hz 10000 Hrs @ 105°C | MAL213816332E3.pdf |