| Manufacturer Part Number: | ERJ-B2BFR43V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 0.43 OHM 1W 1206 WIDE |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-B2BFR43V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-B2BFR43V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Video File | Wearable Components Solutions | |
| Featured Product | Wearables Technology Components | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 0.43 | |
| Tolerance | ±1% | |
| Power (Watts) | 1W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Current Sense | |
| Temperature Coefficient | ±100ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | Wide 1206 (3216 Metric), 0612 | |
| Supplier Device Package | 0612 | |
| Size / Dimension | 0.063" L x 0.126" W (1.60mm x 3.20mm) | |
| Height | 0.031" (0.80mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-B2BFR43V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-B2BFR43V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-B2BFR43V is new and unused, you can buy ERJ-B2BFR43V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-B2BFR43V.
| UUR1H470MCL6GS | 47µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 2000 Hrs @ 85°C | UUR1H470MCL6GS.pdf | |
| ESMG350ELL332MN25S | 3300µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | ESMG350ELL332MN25S.pdf | |
| EKZE6R3ELL332MK20S | 3300µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | EKZE6R3ELL332MK20S.pdf | |
| UPJ0J181MED1TD | 180µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | UPJ0J181MED1TD.pdf | |
| URZ1H331MHD1TO | 330µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C | URZ1H331MHD1TO.pdf | |
| 25ZL220MEFC8X11.5 | 220µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 3000 Hrs @ 105°C | 25ZL220MEFC8X11.5.pdf | |
| UMP1A220MDD1TE | 22µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | UMP1A220MDD1TE.pdf | |
| UMW1V330MDD | 33µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 85°C | UMW1V330MDD.pdf | |
| 25JGV470M10X10.5 | 470µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 2000 Hrs @ 105°C | 25JGV470M10X10.5.pdf | |
| 30D476M010BA2A | 47µF 10V Aluminum Capacitors Axial, Can 7.487 Ohm @ 120Hz 2000 Hrs @ 85°C | 30D476M010BA2A.pdf | |
| B43231B4397M | 390µF 350V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 2000 Hrs @ 85°C | B43231B4397M.pdf | |
| 80D332P080MC2DE3 | 3300µF 80V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 2000 Hrs @ 85°C | 80D332P080MC2DE3.pdf | |
| EKMH101VRT562MB50T | 5600µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In - 4 Lead 44 mOhm 2000 Hrs @ 105°C | EKMH101VRT562MB50T.pdf | |
| MLP221M300EK0C | 220µF 300V Aluminum Capacitors FlatPack 597 mOhm @ 120Hz 2000 Hrs @ 85°C | MLP221M300EK0C.pdf | |
| B41828A8686M | 68µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | B41828A8686M.pdf |