| Manufacturer Part Number: | ERJ-B2BFR39V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 0.39 OHM 1W 1206 WIDE |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-B2BFR39V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-B2BFR39V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Video File | Wearable Components Solutions | |
| Featured Product | Wearables Technology Components | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 0.39 | |
| Tolerance | ±1% | |
| Power (Watts) | 1W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Current Sense | |
| Temperature Coefficient | ±100ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | Wide 1206 (3216 Metric), 0612 | |
| Supplier Device Package | 0612 | |
| Size / Dimension | 0.063" L x 0.126" W (1.60mm x 3.20mm) | |
| Height | 0.031" (0.80mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-B2BFR39V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-B2BFR39V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-B2BFR39V is new and unused, you can buy ERJ-B2BFR39V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-B2BFR39V.
| UPS1A681MPD1TD | 680µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | UPS1A681MPD1TD.pdf | |
| UPS2W3R3MHD1TO | 3.3µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can 3000 Hrs @ 105°C | UPS2W3R3MHD1TO.pdf | |
| UPJ1HR68MDD | 0.68µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | UPJ1HR68MDD.pdf | |
| USF1E330MDD1TE | 33µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C | USF1E330MDD1TE.pdf | |
| SH100M025ST | 10µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 21.22 Ohm @ 120Hz 2000 Hrs @ 105°C | SH100M025ST.pdf | |
| EKMH101VNN122MQ35T | 1200µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 207 mOhm 2000 Hrs @ 105°C | EKMH101VNN122MQ35T.pdf | |
| B43508E2397M2 | 390µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 300 mOhm @ 100Hz 3000 Hrs @ 105°C | B43508E2397M2.pdf | |
| 229LBB016M2EC | 22000µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 37.68 mOhm @ 120Hz 3000 Hrs @ 85°C | 229LBB016M2EC.pdf | |
| MAL205851152E3 | 1500µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 102 mOhm @ 100Hz 5000 Hrs @ 105°C | MAL205851152E3.pdf | |
| B43601B5337M | 330µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 330 mOhm @ 100Hz 10000 Hrs @ 85°C | B43601B5337M.pdf | |
| MAL225655473E3 | 47000µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 14 mOhm @ 120Hz 2000 Hrs @ 105°C | MAL225655473E3.pdf | |
| 604D642G016HT5 | 6400µF 16V Aluminum Capacitors Axial, Can - 4 Leads | 604D642G016HT5.pdf | |
| EET-ED2W221DA | 220µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 603 mOhm @ 120Hz 3000 Hrs @ 105°C | EET-ED2W221DA.pdf | |
| MVY50VE471MM17TR | 470µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 5000 Hrs @ 105°C | MVY50VE471MM17TR.pdf | |
| GMK316BJ106KL-T | 10µF 35V Ceramic Capacitor X5R 1206 (3216 Metric) 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) | GMK316BJ106KL-T.pdf |