| Manufacturer Part Number: | ERJ-B2BFR36V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 0.36 OHM 1W 1206 WIDE |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-B2BFR36V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-B2BFR36V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Video File | Wearable Components Solutions | |
| Featured Product | Wearables Technology Components | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 0.36 | |
| Tolerance | ±1% | |
| Power (Watts) | 1W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Current Sense | |
| Temperature Coefficient | ±100ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | Wide 1206 (3216 Metric), 0612 | |
| Supplier Device Package | 0612 | |
| Size / Dimension | 0.063" L x 0.126" W (1.60mm x 3.20mm) | |
| Height | 0.031" (0.80mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-B2BFR36V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-B2BFR36V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-B2BFR36V is new and unused, you can buy ERJ-B2BFR36V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-B2BFR36V.
| ESW477M050AL3AA | 470µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 60 mOhm @ 100kHz 6000 Hrs @ 105°C | ESW477M050AL3AA.pdf | |
| EKXG351ELL220MK20S | 22µF 350V Aluminum Capacitors Radial, Can 10000 Hrs @ 105°C | EKXG351ELL220MK20S.pdf | |
| 63PX22MEFC5X11 | 22µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C | 63PX22MEFC5X11.pdf | |
| UPW2V220MHD1TN | 22µF 350V Aluminum Capacitors Radial, Can 8000 Hrs @ 105°C | UPW2V220MHD1TN.pdf | |
| 16ZLS2700MEFC12.5X25 | 2700µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 6000 Hrs @ 105°C | 16ZLS2700MEFC12.5X25.pdf | |
| UVY0J102MPD | 1000µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C | UVY0J102MPD.pdf | |
| AHA335M2AE16T-F | 3.3µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 90.5 Ohm @ 120Hz 2000 Hrs @ 105°C | AHA335M2AE16T-F.pdf | |
| EKMQ451ELL4R7MJC5S | 4.7µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | EKMQ451ELL4R7MJC5S.pdf | |
| B41821A5338M | 3300µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 100 mOhm @ 120Hz 2000 Hrs @ 85°C | B41821A5338M.pdf | |
| 50YXH820MEFCGC16X20 | 820µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 10000 Hrs @ 105°C | 50YXH820MEFCGC16X20.pdf | |
| EKXJ221ELL101MK25S | 100µF 220V Aluminum Capacitors Radial, Can 12000 Hrs @ 105°C | EKXJ221ELL101MK25S.pdf | |
| UUE1A102MNS1MS | 1000µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 5000 Hrs @ 125°C | UUE1A102MNS1MS.pdf | |
| B41231B3279M | 27000µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 2000 Hrs @ 85°C | B41231B3279M.pdf | |
| MAL209457121E3 | 120µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 1.01 Ohm @ 120Hz 2000 Hrs @ 105°C | MAL209457121E3.pdf | |
| B43501C5157M62 | 150µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In - 3 Lead 880 mOhm @ 100Hz 10000 Hrs @ 85°C | B43501C5157M62.pdf |