| Manufacturer Part Number: | ERJ-B2BFR33V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 0.33 OHM 1W 1206 WIDE |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-B2BFR33V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-B2BFR33V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Video File | Wearable Components Solutions | |
| Featured Product | Wearables Technology Components | |
| EDA / CAD Models | Download from Accelerated Designs | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 0.33 | |
| Tolerance | ±1% | |
| Power (Watts) | 1W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Current Sense | |
| Temperature Coefficient | ±100ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | Wide 1206 (3216 Metric), 0612 | |
| Supplier Device Package | 0612 | |
| Size / Dimension | 0.063" L x 0.126" W (1.60mm x 3.20mm) | |
| Height | 0.031" (0.80mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-B2BFR33V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-B2BFR33V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-B2BFR33V is new and unused, you can buy ERJ-B2BFR33V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-B2BFR33V.
| UUT1A101MCL1GS | 100µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 2000 Hrs @ 105°C | UUT1A101MCL1GS.pdf | |
| LGGW6271MELA40 | 270µF 420V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 2000 Hrs @ 105°C | LGGW6271MELA40.pdf | |
| 860160572005 | 33µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 3000 Hrs @ 105°C | 860160572005.pdf | |
| ECA-1AHG153 | 15000µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | ECA-1AHG153.pdf | |
| EKZE6R3ELL682ML25S | 6800µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | EKZE6R3ELL682ML25S.pdf | |
| TVX2W100MCD | 10µF 450V Aluminum Capacitors Axial, Can 2000 Hrs @ 85°C | TVX2W100MCD.pdf | |
| UCZ1J221MNQ1MS | 220µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 200 mOhm @ 100kHz 3000 Hrs @ 125°C | UCZ1J221MNQ1MS.pdf | |
| ECE-A1AKS470B | 47µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 85°C | ECE-A1AKS470B.pdf | |
| MALREKE05AA210J00K | 10µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can 11.94 Ohm @ 120Hz 2000 Hrs @ 105°C | MALREKE05AA210J00K.pdf | |
| 16ZLJ560MTA8X16 | 560µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 10000 Hrs @ 105°C | 16ZLJ560MTA8X16.pdf | |
| MAL215056331E3 | 330µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 4000 Hrs @ 105°C | MAL215056331E3.pdf | |
| MAL214055222E3 | 2200µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 4000 Hrs @ 125°C | MAL214055222E3.pdf | |
| AEB106M2VP44B-F | 10µF 350V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 5000 Hrs @ 105°C | AEB106M2VP44B-F.pdf | |
| EKMM201VSN331MQ25S | 330µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 105°C | EKMM201VSN331MQ25S.pdf | |
| EKMH451VNN221MQ45T | 220µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 2000 Hrs @ 105°C | EKMH451VNN221MQ45T.pdf |