| Manufacturer Part Number: | ERJ-B2BFR30V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 0.3 OHM 1W 1206 WIDE |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-B2BFR30V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-B2BFR30V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Video File | Wearable Components Solutions | |
| Featured Product | Wearables Technology Components | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 0.3 | |
| Tolerance | ±1% | |
| Power (Watts) | 1W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Current Sense | |
| Temperature Coefficient | ±100ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | Wide 1206 (3216 Metric), 0612 | |
| Supplier Device Package | 0612 | |
| Size / Dimension | 0.063" L x 0.126" W (1.60mm x 3.20mm) | |
| Height | 0.031" (0.80mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-B2BFR30V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-B2BFR30V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-B2BFR30V is new and unused, you can buy ERJ-B2BFR30V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-B2BFR30V.
| 860010281030 | 15000µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | 860010281030.pdf | |
| 860020775018 | 180µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | 860020775018.pdf | |
| B41505A6478M | 4700µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 42 mOhm @ 100Hz 5000 Hrs @ 105°C | B41505A6478M.pdf | |
| UPM1V181MPD1TD | 180µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 3000 Hrs @ 105°C | UPM1V181MPD1TD.pdf | |
| UMT1V3R3MDD1TE | 3.3µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C | UMT1V3R3MDD1TE.pdf | |
| UMT0G101MDD1TE | 100µF 4V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C | UMT0G101MDD1TE.pdf | |
| UVR2E4R7MPD1TA | 4.7µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | UVR2E4R7MPD1TA.pdf | |
| MAL203851331E3 | 330µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 3500 Hrs @ 85°C | MAL203851331E3.pdf | |
| B43508E2567M87 | 560µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 210 mOhm @ 100Hz 3000 Hrs @ 105°C | B43508E2567M87.pdf | |
| 381LQ102M250K052 | SNAPMOUNTS | 381LQ102M250K052.pdf | |
| E81D630VNN153MA80T | CAP ALUM 15000UF 63V RADIAL | E81D630VNN153MA80T.pdf | |
| 53D502G050JP6 | 5000µF 50V Aluminum Capacitors Axial, Can 40 mOhm @ 120Hz 1000 Hrs @ 85°C | 53D502G050JP6.pdf | |
| E36D401CSS472MF96M | 4700µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 2000 Hrs @ 85°C | E36D401CSS472MF96M.pdf | |
| UWT0G151MCR1GS | 150µF 4V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 1000 Hrs @ 105°C | UWT0G151MCR1GS.pdf | |
| C2012C0G2A332J125AA | 3300pF 100V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0805 (2012 Metric) 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) | C2012C0G2A332J125AA.pdf |