| Manufacturer Part Number: | ERJ-B2BFR27V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 0.27 OHM 1W 1206 WIDE |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-B2BFR27V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-B2BFR27V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Video File | Wearable Components Solutions | |
| Featured Product | Wearables Technology Components | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 0.27 | |
| Tolerance | ±1% | |
| Power (Watts) | 1W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Current Sense | |
| Temperature Coefficient | ±100ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | Wide 1206 (3216 Metric), 0612 | |
| Supplier Device Package | 0612 | |
| Size / Dimension | 0.063" L x 0.126" W (1.60mm x 3.20mm) | |
| Height | 0.031" (0.80mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-B2BFR27V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-B2BFR27V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-B2BFR27V is new and unused, you can buy ERJ-B2BFR27V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-B2BFR27V.
| EKMQ451VSN101MP30S | 100µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 2000 Hrs @ 105°C | EKMQ451VSN101MP30S.pdf | |
| 25PK2200MEFC12.5X20 | 2200µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | 25PK2200MEFC12.5X20.pdf | |
| EEE-FK1A471AP | 470µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 2000 Hrs @ 105°C | EEE-FK1A471AP.pdf | |
| MAL214699002E3 | 100µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 1500 Hrs @ 125°C | MAL214699002E3.pdf | |
| UBX2D330MHL1TO | 33µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 150°C | UBX2D330MHL1TO.pdf | |
| LGY1H472MELB30 | 4700µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 5000 Hrs @ 105°C | LGY1H472MELB30.pdf | |
| UKA1H220MDD | 22µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | UKA1H220MDD.pdf | |
| UPV0J271MGD | 270µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | UPV0J271MGD.pdf | |
| URS1H221MPD | 220µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | URS1H221MPD.pdf | |
| MAL214235332E3 | 3300µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 2500 Hrs @ 105°C | MAL214235332E3.pdf | |
| EGPD500ELL112MK30H | 1100µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 48 mOhm 3000 Hrs @ 135°C | EGPD500ELL112MK30H.pdf | |
| B43231D337M | 330µF 315V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 2000 Hrs @ 85°C | B43231D337M.pdf | |
| B43305A5687M62 | 680µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In - 3 Lead 200 mOhm @ 100Hz 2000 Hrs @ 85°C | B43305A5687M62.pdf | |
| E36D401HPN901TDE3N | 900µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 2000 Hrs @ 85°C | E36D401HPN901TDE3N.pdf | |
| 36DY152F450BF2A | 1500µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 2000 Hrs @ 85°C | 36DY152F450BF2A.pdf |