| Manufacturer Part Number: | ERJ-B2BFR22V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 0.22 OHM 1W 1206 WIDE |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-B2BFR22V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-B2BFR22V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Video File | Wearable Components Solutions | |
| Featured Product | Wearables Technology Components | |
| EDA / CAD Models | Download from Accelerated Designs | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 0.22 | |
| Tolerance | ±1% | |
| Power (Watts) | 1W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Current Sense | |
| Temperature Coefficient | ±100ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | Wide 1206 (3216 Metric), 0612 | |
| Supplier Device Package | 0612 | |
| Size / Dimension | 0.063" L x 0.126" W (1.60mm x 3.20mm) | |
| Height | 0.031" (0.80mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-B2BFR22V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-B2BFR22V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-B2BFR22V is new and unused, you can buy ERJ-B2BFR22V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-B2BFR22V.
| UPS2E010MED1TD | 1µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | UPS2E010MED1TD.pdf | |
| MAL215957331E3 | 330µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 300 mOhm 5000 Hrs @ 105°C | MAL215957331E3.pdf | |
| EKZN101ELL561MLP1S | 560µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can 10000 Hrs @ 105°C | EKZN101ELL561MLP1S.pdf | |
| MAL214272286E3 | 2.2µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can 2500 Hrs @ 105°C | MAL214272286E3.pdf | |
| UKL1H470MPDANATD | 47µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | UKL1H470MPDANATD.pdf | |
| MAL203690011E3 | 47µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 3000 Hrs @ 85°C | MAL203690011E3.pdf | |
| 335BPA100M | 3.3µF 100V Aluminum Capacitors Axial, Can 50.238 Ohm @ 120Hz 2000 Hrs @ 85°C | 335BPA100M.pdf | |
| ECA-1JHG102E | 1000µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | ECA-1JHG102E.pdf | |
| B43508E2188M62 | 1800µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 65 mOhm @ 100Hz 3000 Hrs @ 105°C | B43508E2188M62.pdf | |
| MAL216259472E3 | 4700µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In - 5 Lead 38 mOhm @ 100Hz 5000 Hrs @ 105°C | MAL216259472E3.pdf | |
| MAL250017102E3 | 1000µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 126 mOhm @ 120Hz 3000 Hrs @ 85°C | MAL250017102E3.pdf | |
| B43456A4129M3 | 12000µF 350V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 6 mOhm @ 100Hz 12000 Hrs @ 85°C | B43456A4129M3.pdf | |
| UPW2W220MHH | 22µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can 8000 Hrs @ 105°C | UPW2W220MHH.pdf | |
| B41043A5567M | 560µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | B41043A5567M.pdf | |
| B41827B8476M | 47µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | B41827B8476M.pdf |