| Manufacturer Part Number: | ERJ-B2BF9R1V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 9.1 OHM 1W 1206 WIDE |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-B2BF9R1V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-B2BF9R1V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Video File | Wearable Components Solutions | |
| Featured Product | Wearables Technology Components | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 9.1 | |
| Tolerance | ±1% | |
| Power (Watts) | 1W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Current Sense | |
| Temperature Coefficient | ±100ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | Wide 1206 (3216 Metric), 0612 | |
| Supplier Device Package | 0612 | |
| Size / Dimension | 0.063" L x 0.126" W (1.60mm x 3.20mm) | |
| Height | 0.031" (0.80mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-B2BF9R1V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-B2BF9R1V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-B2BF9R1V is new and unused, you can buy ERJ-B2BF9R1V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-B2BF9R1V.
| 380LX153M050K052 | 15000µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 27 mOhm 3000 Hrs @ 85°C | 380LX153M050K052.pdf | |
| UPS0J681MPD1TD | 680µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | UPS0J681MPD1TD.pdf | |
| B41821A5277M | 270µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | B41821A5277M.pdf | |
| UPW2A330MPD6TA | 33µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can 3000 Hrs @ 105°C | UPW2A330MPD6TA.pdf | |
| EKXJ401ETD100MJ16S | 10µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can 12000 Hrs @ 105°C | EKXJ401ETD100MJ16S.pdf | |
| SLP222M050A3P3 | 2200µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 211 mOhm @ 120Hz 3000 Hrs @ 105°C | SLP222M050A3P3.pdf | |
| SLP103M035C4P3 | 10000µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 53 mOhm @ 120Hz 3000 Hrs @ 105°C | SLP103M035C4P3.pdf | |
| MAL215777569E3 | 56µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In - 3 Lead 3.3 Ohm @ 100Hz 5000 Hrs @ 85°C | MAL215777569E3.pdf | |
| 420CXW150MEFC18X35 | 150µF 420V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | 420CXW150MEFC18X35.pdf | |
| 381LX561M315A452 | 560µF 315V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 105°C | 381LX561M315A452.pdf | |
| B43508B2108M2 | 1000µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In - 3 Lead 120 mOhm @ 100Hz 3000 Hrs @ 105°C | B43508B2108M2.pdf | |
| E36D750LPN142UA54N | 1400µF 75V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 2000 Hrs @ 85°C | E36D750LPN142UA54N.pdf | |
| C1206C102KCRACTU | 1000pF 500V Ceramic Capacitor X7R 1206 (3216 Metric) 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) | C1206C102KCRACTU.pdf | |
| GRM31BR73A472KW01L | 4700pF 1000V (1kV) Ceramic Capacitor X7R 1206 (3216 Metric) 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) | GRM31BR73A472KW01L.pdf | |
| CGA3E2X8R2A222K080AA | 2200pF 100V Ceramic Capacitor X8R 0603 (1608 Metric) 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | CGA3E2X8R2A222K080AA.pdf |