| Manufacturer Part Number: | ERJ-B2BF4R3V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 4.3 OHM 1W 1206 WIDE |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-B2BF4R3V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-B2BF4R3V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Video File | Wearable Components Solutions | |
| Featured Product | Wearables Technology Components | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 4.3 | |
| Tolerance | ±1% | |
| Power (Watts) | 1W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Current Sense | |
| Temperature Coefficient | ±100ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | Wide 1206 (3216 Metric), 0612 | |
| Supplier Device Package | 0612 | |
| Size / Dimension | 0.063" L x 0.126" W (1.60mm x 3.20mm) | |
| Height | 0.031" (0.80mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-B2BF4R3V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-B2BF4R3V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-B2BF4R3V is new and unused, you can buy ERJ-B2BF4R3V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-B2BF4R3V.
| EEV-EB2G220M | 22µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 5000 Hrs @ 105°C | EEV-EB2G220M.pdf | |
| EEE-FKJ101UAR | 100µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 2000 Hrs @ 105°C | EEE-FKJ101UAR.pdf | |
| ECA-1AM221 | 220µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | ECA-1AM221.pdf | |
| ELXY630ELL470MH12D | 47µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can 3000 Hrs @ 105°C | ELXY630ELL470MH12D.pdf | |
| EEE-FK1K330P | 33µF 80V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 2000 Hrs @ 105°C | EEE-FK1K330P.pdf | |
| EKY-160EC3221MF11D | 220µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can | EKY-160EC3221MF11D.pdf | |
| B41890A7337M | 330µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 74 mOhm @ 10kHz 10000 Hrs @ 105°C | B41890A7337M.pdf | |
| MAL215835153E3 | 15000µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 61 mOhm @ 100Hz 5000 Hrs @ 105°C | MAL215835153E3.pdf | |
| E82D800VSD273MB80T | CAP ALUM 27000UF 80V RADIAL | E82D800VSD273MB80T.pdf | |
| E92F501VNT122MC65T | 1200µF 500V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In - 5 Lead 83 mOhm @ 120Hz 5000 Hrs @ 85°C | E92F501VNT122MC65T.pdf | |
| B43760A9828M | 8200µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 13 mOhm @ 100Hz 6000 Hrs @ 105°C | B43760A9828M.pdf | |
| TC695 | 2µF 450V Aluminum Capacitors Axial, Can 86.91 Ohm @ 120Hz 1000 Hrs @ 85°C | TC695.pdf | |
| AVRF336M10B12T-F | 33µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 1.65 Ohm @ 100kHz 2000 Hrs @ 105°C | AVRF336M10B12T-F.pdf | |
| CKG32KX7R1E106M335AH | 10µF 25V Ceramic Capacitor X7R Nonstandard SMD 0.142" L x 0.102" W (3.60mm x 2.60mm) | CKG32KX7R1E106M335AH.pdf | |
| JMK325B7226MMHTR | 22µF 6.3V Ceramic Capacitor X7R 1210 (3225 Metric) 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm) | JMK325B7226MMHTR.pdf |