| Manufacturer Part Number: | ERJ-B2BF3R9V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 3.9 OHM 1W 1206 WIDE |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-B2BF3R9V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-B2BF3R9V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Video File | Wearable Components Solutions | |
| Featured Product | Wearables Technology Components | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 3.9 | |
| Tolerance | ±1% | |
| Power (Watts) | 1W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Current Sense | |
| Temperature Coefficient | ±100ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | Wide 1206 (3216 Metric), 0612 | |
| Supplier Device Package | 0612 | |
| Size / Dimension | 0.063" L x 0.126" W (1.60mm x 3.20mm) | |
| Height | 0.031" (0.80mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-B2BF3R9V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-B2BF3R9V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-B2BF3R9V is new and unused, you can buy ERJ-B2BF3R9V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-B2BF3R9V.
| AFK108M50P44T-F | 1000µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 73 mOhm 5000 Hrs @ 105°C | AFK108M50P44T-F.pdf | |
| UPS2D2R2MED1TD | 2.2µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | UPS2D2R2MED1TD.pdf | |
| EEE-HA1C331P | 330µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 1000 Hrs @ 105°C | EEE-HA1C331P.pdf | |
| EEU-TP1E272B | 2700µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 22 mOhm 5000 Hrs @ 125°C | EEU-TP1E272B.pdf | |
| LGN2D681MELA30 | 680µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 105°C | LGN2D681MELA30.pdf | |
| PEG130HL4630QL1 | 6300µF 25V Aluminum Capacitors Axial, Can 30 mOhm @ 100Hz 37000 Hrs @ 105°C | PEG130HL4630QL1.pdf | |
| 16ZLJ820M8X20 | 820µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 10000 Hrs @ 105°C | 16ZLJ820M8X20.pdf | |
| UPW2E471MRD | 470µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can 8000 Hrs @ 105°C | UPW2E471MRD.pdf | |
| 860240680011 | 470µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 10000 Hrs @ 105°C | 860240680011.pdf | |
| MAL203853221E3 | 220µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | MAL203853221E3.pdf | |
| MALREKB00FE210P00K | 10µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can 26.53 Ohm @ 120Hz 2000 Hrs @ 105°C | MALREKB00FE210P00K.pdf | |
| MAL212836158E3 | 1.5µF 25V Aluminum Capacitors Radial 135 Ohm @ 100Hz | MAL212836158E3.pdf | |
| B41888D8827M | 820µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can 76 mOhm @ 10kHz 10000 Hrs @ 105°C | B41888D8827M.pdf | |
| EKMH351VNN101MQ25T | 100µF 350V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 2.486 Ohm 2000 Hrs @ 105°C | EKMH351VNN101MQ25T.pdf | |
| B43504D2827M87 | 820µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 160 mOhm @ 100Hz 3000 Hrs @ 105°C | B43504D2827M87.pdf |