| Manufacturer Part Number: | ERJ-B2BF1R3V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 1.3 OHM 1W 1206 WIDE |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-B2BF1R3V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-B2BF1R3V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Video File | Wearable Components Solutions | |
| Featured Product | Wearables Technology Components | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 1.3 | |
| Tolerance | ±1% | |
| Power (Watts) | 1W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Current Sense | |
| Temperature Coefficient | ±100ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | Wide 1206 (3216 Metric), 0612 | |
| Supplier Device Package | 0612 | |
| Size / Dimension | 0.063" L x 0.126" W (1.60mm x 3.20mm) | |
| Height | 0.031" (0.80mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-B2BF1R3V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-B2BF1R3V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-B2BF1R3V is new and unused, you can buy ERJ-B2BF1R3V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-B2BF1R3V.
| EEU-FR1E102B | 1000µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 10000 Hrs @ 105°C | EEU-FR1E102B.pdf | |
| LLS1V153MELA | 15000µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 85°C | LLS1V153MELA.pdf | |
| LGY1V562MELB25 | 5600µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 5000 Hrs @ 105°C | LGY1V562MELB25.pdf | |
| EET-UQ2G271CA | 270µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 737 mOhm @ 120Hz 2000 Hrs @ 85°C | EET-UQ2G271CA.pdf | |
| LGU2D391MELY | 390µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 105°C | LGU2D391MELY.pdf | |
| URS1H101MPD | 100µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | URS1H101MPD.pdf | |
| UPW1V331MPD6TA | 330µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 3000 Hrs @ 105°C | UPW1V331MPD6TA.pdf | |
| MAL213696336E3 | 3300µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 10000 Hrs @ 105°C | MAL213696336E3.pdf | |
| B43601B2128M | 1200µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 80 mOhm @ 100Hz 10000 Hrs @ 85°C | B43601B2128M.pdf | |
| E36D500LPC403UEA5M | 40000µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 2000 Hrs @ 85°C | E36D500LPC403UEA5M.pdf | |
| PSU81515A | 815µF 125V Aluminum Capacitors Radial, Can - QC Terminals | PSU81515A.pdf | |
| MAL210657333E3 | 33000µF 40V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 11 mOhm @ 100Hz 20000 Hrs @ 85°C | MAL210657333E3.pdf | |
| 381EL271M450A452 | 270µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 550 mOhm @ 120Hz 7000 Hrs @ 105°C | 381EL271M450A452.pdf | |
| B41044A9476M | 47µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | B41044A9476M.pdf | |
| CL21A106KQFNNNE | 10µF 6.3V Ceramic Capacitor X5R 0805 (2012 Metric) 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) | CL21A106KQFNNNE.pdf |