| Manufacturer Part Number: | ERJ-B2AJ913V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 91K OHM 3/4W 1206 WIDE |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-B2AJ913V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-B2AJ913V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Video File | Wearable Components Solutions | |
| Featured Product | Wearables Technology Components | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 91k | |
| Tolerance | ±5% | |
| Power (Watts) | 0.75W, 3/4W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Current Sense | |
| Temperature Coefficient | ±200ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | Wide 1206 (3216 Metric), 0612 | |
| Supplier Device Package | 0612 | |
| Size / Dimension | 0.063" L x 0.126" W (1.60mm x 3.20mm) | |
| Height | 0.031" (0.80mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-B2AJ913V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-B2AJ913V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-B2AJ913V is new and unused, you can buy ERJ-B2AJ913V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-B2AJ913V.
| EKY-500ELL151MJC5S | 150µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 7000 Hrs @ 105°C | EKY-500ELL151MJC5S.pdf | |
| UBX2A221MHL | 220µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 150°C | UBX2A221MHL.pdf | |
| LGU2E391MELY | 390µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 105°C | LGU2E391MELY.pdf | |
| 860160375027 | 560µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 6000 Hrs @ 105°C | 860160375027.pdf | |
| 381LX122M063H012 | 1200µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 105°C | 381LX122M063H012.pdf | |
| 16MS5100MEFCT58X5 | 100µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 85°C | 16MS5100MEFCT58X5.pdf | |
| 25ZLG330MEFCT78X16 | 330µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 3000 Hrs @ 105°C | 25ZLG330MEFCT78X16.pdf | |
| 672D686F060DM4J | 68µF 60V Aluminum Capacitors Radial, Can | 672D686F060DM4J.pdf | |
| B41789K7907Q001 | 900µF 40V Aluminum Capacitors Radial, Can 80 mOhm @ 100Hz 10000 Hrs @ 125°C | B41789K7907Q001.pdf | |
| B43501B9397M60 | 390µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 170 mOhm @ 100Hz 10000 Hrs @ 85°C | B43501B9397M60.pdf | |
| B43504A9567M62 | 560µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In - 3 Lead 160 mOhm @ 100Hz 3000 Hrs @ 105°C | B43504A9567M62.pdf | |
| MLP491M250EA0A | 490µF 250V Aluminum Capacitors FlatPack, Tabbed 285 mOhm @ 120Hz 2000 Hrs @ 85°C | MLP491M250EA0A.pdf | |
| E37L421CPN822MEJ1M | 8200µF 420V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 13 mOhm 10000 Hrs @ 85°C | E37L421CPN822MEJ1M.pdf | |
| B43740A5398M | 3900µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 23 mOhm @ 100Hz 6000 Hrs @ 105°C | B43740A5398M.pdf | |
| CC0603KRX7R9BB102 | 1000pF 50V Ceramic Capacitor X7R 0603 (1608 Metric) 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | CC0603KRX7R9BB102.pdf |