| Manufacturer Part Number: | ERJ-B2AJ912V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 9.1K OHM 3/4W 1206 WIDE |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-B2AJ912V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-B2AJ912V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Video File | Wearable Components Solutions | |
| Featured Product | Wearables Technology Components | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 9.1k | |
| Tolerance | ±5% | |
| Power (Watts) | 0.75W, 3/4W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Current Sense | |
| Temperature Coefficient | ±200ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | Wide 1206 (3216 Metric), 0612 | |
| Supplier Device Package | 0612 | |
| Size / Dimension | 0.063" L x 0.126" W (1.60mm x 3.20mm) | |
| Height | 0.031" (0.80mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-B2AJ912V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-B2AJ912V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-B2AJ912V is new and unused, you can buy ERJ-B2AJ912V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-B2AJ912V.
| UCL1V471MNL1GS | 470µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 2000 Hrs @ 105°C | UCL1V471MNL1GS.pdf | |
| LGG2D561MELA25 | 560µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 2000 Hrs @ 105°C | LGG2D561MELA25.pdf | |
| 500C562T350DD2B | 5600µF 350V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 27 mOhm 5000 Hrs @ 95°C | 500C562T350DD2B.pdf | |
| EEU-HD1H681SB | 680µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | EEU-HD1H681SB.pdf | |
| EKMG500EC3330ME11D | 33µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C | EKMG500EC3330ME11D.pdf | |
| UPJ1E820MED1TA | 82µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | UPJ1E820MED1TA.pdf | |
| UMW1V4R7MDD1TE | 4.7µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 85°C | UMW1V4R7MDD1TE.pdf | |
| URS1V4R7MDD | 4.7µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | URS1V4R7MDD.pdf | |
| AHA336M10C12B-F | 33µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 11.1 Ohm @ 120Hz 1000 Hrs @ 105°C | AHA336M10C12B-F.pdf | |
| MAL214237109E3 | 10µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can 2500 Hrs @ 105°C | MAL214237109E3.pdf | |
| B43866C2336M | 33µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 125°C | B43866C2336M.pdf | |
| MAL204228688E3 | 6.8µF 385V Aluminum Capacitors Axial, Can 22 Ohm @ 100Hz 15000 Hrs @ 85°C | MAL204228688E3.pdf | |
| B43231A4127M | 120µF 350V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 2000 Hrs @ 85°C | B43231A4127M.pdf | |
| MAL209453271E3 | 270µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 350 mOhm @ 120Hz 2000 Hrs @ 105°C | MAL209453271E3.pdf | |
| TE1202E | 5µF 25V Aluminum Capacitors Axial, Can 2000 Hrs @ 85°C | TE1202E.pdf |