| Manufacturer Part Number: | ERJ-B2AJ910V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 91 OHM 3/4W 1206 WIDE |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-B2AJ910V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-B2AJ910V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Video File | Wearable Components Solutions | |
| Featured Product | Wearables Technology Components | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 91 | |
| Tolerance | ±5% | |
| Power (Watts) | 0.75W, 3/4W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Current Sense | |
| Temperature Coefficient | ±200ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | Wide 1206 (3216 Metric), 0612 | |
| Supplier Device Package | 0612 | |
| Size / Dimension | 0.063" L x 0.126" W (1.60mm x 3.20mm) | |
| Height | 0.031" (0.80mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-B2AJ910V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-B2AJ910V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-B2AJ910V is new and unused, you can buy ERJ-B2AJ910V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-B2AJ910V.
| EEU-FC0J472 | 4700µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | EEU-FC0J472.pdf | |
| EEU-ED2W150 | 15µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can 10000 Hrs @ 105°C | EEU-ED2W150.pdf | |
| UCX1H471MNS1ZD | 470µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 70 mOhm 2000 Hrs @ 135°C | UCX1H471MNS1ZD.pdf | |
| 861101483004 | 100µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 2000 Hrs @ 85°C | 861101483004.pdf | |
| LNT1V333MSE | 33000µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 2000 Hrs @ 105°C | LNT1V333MSE.pdf | |
| URZ1HR47MDD1TA | 0.47µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C | URZ1HR47MDD1TA.pdf | |
| USR1C221MDD1TD | 220µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | USR1C221MDD1TD.pdf | |
| ELXZ500ELL391MK20S | 390µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 7000 Hrs @ 105°C | ELXZ500ELL391MK20S.pdf | |
| UUJ0J222MNQ6ZD | 2200µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 5000 Hrs @ 105°C | UUJ0J222MNQ6ZD.pdf | |
| EKZN6R3ELL822MK35S | 8200µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can 10000 Hrs @ 105°C | EKZN6R3ELL822MK35S.pdf | |
| ELXZ350ELL182MM20S | 1800µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 8000 Hrs @ 105°C | ELXZ350ELL182MM20S.pdf | |
| LKG1H102MESYBK | 1000µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 1000 Hrs @ 85°C | LKG1H102MESYBK.pdf | |
| AFK107M2AP44VT-F | SMT-AL(V-CHIP) | AFK107M2AP44VT-F.pdf | |
| B43082A9105M | 1µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | B43082A9105M.pdf | |
| UMJ107AB7222KAHT | 2200pF 50V Ceramic Capacitor X7R 0603 (1608 Metric) 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | UMJ107AB7222KAHT.pdf |