| Manufacturer Part Number: | ERJ-B2AJ821V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 820 OHM 3/4W 1206 WIDE |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-B2AJ821V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-B2AJ821V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Video File | Wearable Components Solutions | |
| Featured Product | Wearables Technology Components | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 820 | |
| Tolerance | ±5% | |
| Power (Watts) | 0.75W, 3/4W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Current Sense | |
| Temperature Coefficient | ±200ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | Wide 1206 (3216 Metric), 0612 | |
| Supplier Device Package | 0612 | |
| Size / Dimension | 0.063" L x 0.126" W (1.60mm x 3.20mm) | |
| Height | 0.031" (0.80mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-B2AJ821V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-B2AJ821V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-B2AJ821V is new and unused, you can buy ERJ-B2AJ821V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-B2AJ821V.
| ESMH500VSN562MQ35T | 5600µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 2000 Hrs @ 85°C | ESMH500VSN562MQ35T.pdf | |
| ALC10C102EL400 | 1000µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In - 4 Lead 120 mOhm 2000 Hrs @ 85°C | ALC10C102EL400.pdf | |
| EMVY100ADA220ME55G | 22µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 1000 Hrs @ 105°C | EMVY100ADA220ME55G.pdf | |
| UKL1HR22KDDANATD | 0.22µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | UKL1HR22KDDANATD.pdf | |
| EKZG160ELL182MJ25S | 1800µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | EKZG160ELL182MJ25S.pdf | |
| EKZE100EMC332MK25S | 3300µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | EKZE100EMC332MK25S.pdf | |
| SLPX122M080A1P3 | 1200µF 80V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 276 mOhm @ 120Hz 3000 Hrs @ 85°C | SLPX122M080A1P3.pdf | |
| MAL209526152E3 | 1500µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In - 5 Lead 72 mOhm @ 100Hz 10000 Hrs @ 85°C | MAL209526152E3.pdf | |
| B43564A4129M3 | 12000µF 350V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 17 mOhm @ 100Hz 15000 Hrs @ 85°C | B43564A4129M3.pdf | |
| B41044A2338M | 3300µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | B41044A2338M.pdf | |
| B43086A4476M | 47µF 350V Aluminum Capacitors Radial, Can 10000 Hrs @ 105°C | B43086A4476M.pdf | |
| UWJ1C220MCQ1GB | 22µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 2000 Hrs @ 85°C | UWJ1C220MCQ1GB.pdf | |
| LLL215R71A224MA11L | 0.22µF 10V Ceramic Capacitor X7R 0508 (1220 Metric) 0.049" L x 0.079" W (1.25mm x 2.00mm) | LLL215R71A224MA11L.pdf | |
| C340C105K1R5TA | 1µF 100V Ceramic Capacitor X7R Radial 0.400" L x 0.150" W (10.16mm x 3.81mm) | C340C105K1R5TA.pdf | |
| CGA2B1X7R1V154M050BC | 0.15µF 35V Ceramic Capacitor X7R 0402 (1005 Metric) 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm) | CGA2B1X7R1V154M050BC.pdf |