| Manufacturer Part Number: | ERJ-B2AJ820V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 82 OHM 3/4W 1206 WIDE |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-B2AJ820V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-B2AJ820V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Video File | Wearable Components Solutions | |
| Featured Product | Wearables Technology Components | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 82 | |
| Tolerance | ±5% | |
| Power (Watts) | 0.75W, 3/4W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Current Sense | |
| Temperature Coefficient | ±200ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | Wide 1206 (3216 Metric), 0612 | |
| Supplier Device Package | 0612 | |
| Size / Dimension | 0.063" L x 0.126" W (1.60mm x 3.20mm) | |
| Height | 0.031" (0.80mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-B2AJ820V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-B2AJ820V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-B2AJ820V is new and unused, you can buy ERJ-B2AJ820V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-B2AJ820V.
| E36D630HPN223MC67M | 22000µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 14 mOhm 2000 Hrs @ 85°C | E36D630HPN223MC67M.pdf | |
| LQS2V331MELA40 | 330µF 350V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 105°C | LQS2V331MELA40.pdf | |
| EEU-FM1H821SB | 820µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | EEU-FM1H821SB.pdf | |
| UPW1H100MDD1TA | 10µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | UPW1H100MDD1TA.pdf | |
| 25YXA33MEFCTA5X11 | 33µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C | 25YXA33MEFCTA5X11.pdf | |
| 50YXM2.2MEFCT15X11 | 2.2µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 10000 Hrs @ 105°C | 50YXM2.2MEFCT15X11.pdf | |
| ESMG250ELL330ME11D | 33µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | ESMG250ELL330ME11D.pdf | |
| EMLA350ADA220MF61G | 22µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 3000 Hrs @ 105°C | EMLA350ADA220MF61G.pdf | |
| MAL203038688E3 | 6.8µF 63V Aluminum Capacitors Axial, Can 21.1 Ohm @ 100Hz 3000 Hrs @ 85°C | MAL203038688E3.pdf | |
| EMVE6R3ADA102MJA0G | 1000µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 2000 Hrs @ 105°C | EMVE6R3ADA102MJA0G.pdf | |
| 10ZLH5600MEFCG412.5X35 | 5600µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 10000 Hrs @ 105°C | 10ZLH5600MEFCG412.5X35.pdf | |
| ESMH800VNN822MR50S | 8200µF 80V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 2000 Hrs @ 85°C | ESMH800VNN822MR50S.pdf | |
| B43508C2128M7 | 1200µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 100 mOhm @ 100Hz 3000 Hrs @ 105°C | B43508C2128M7.pdf | |
| MAL209628681E3 | 680µF 385V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In - 4 Lead 153 mOhm @ 100Hz 5000 Hrs @ 85°C | MAL209628681E3.pdf | |
| 383LX333M025N042 | 33000µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In - 4 Lead 31 mOhm @ 120Hz 3000 Hrs @ 105°C | 383LX333M025N042.pdf |