| Manufacturer Part Number: | ERJ-B2AJ753V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 75K OHM 3/4W 1206 WIDE |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-B2AJ753V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-B2AJ753V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Video File | Wearable Components Solutions | |
| Featured Product | Wearables Technology Components | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 75k | |
| Tolerance | ±5% | |
| Power (Watts) | 0.75W, 3/4W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Current Sense | |
| Temperature Coefficient | ±200ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | Wide 1206 (3216 Metric), 0612 | |
| Supplier Device Package | 0612 | |
| Size / Dimension | 0.063" L x 0.126" W (1.60mm x 3.20mm) | |
| Height | 0.031" (0.80mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-B2AJ753V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-B2AJ753V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-B2AJ753V is new and unused, you can buy ERJ-B2AJ753V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-B2AJ753V.
| EEA-GA1C220 | 22µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C | EEA-GA1C220.pdf | |
| EEE-TG1E331UP | 330µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 300 mOhm @ 100kHz 2000 Hrs @ 125°C | EEE-TG1E331UP.pdf | |
| 400HXG330MEFCSN30X35 | 330µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 105°C | 400HXG330MEFCSN30X35.pdf | |
| TVX1C471MAD1LS | 470µF 16V Aluminum Capacitors Axial, Can 2000 Hrs @ 85°C | TVX1C471MAD1LS.pdf | |
| UPW1H102MHD1TN | 1000µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 8000 Hrs @ 105°C | UPW1H102MHD1TN.pdf | |
| UUE1H471MNS1MS | 470µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 5000 Hrs @ 125°C | UUE1H471MNS1MS.pdf | |
| LNX2H122MSEG | 1200µF 500V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 5000 Hrs @ 85°C | LNX2H122MSEG.pdf | |
| 865230457007 | 220µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 5000 Hrs @ 105°C | 865230457007.pdf | |
| EEU-EB2W100B | 10µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | EEU-EB2W100B.pdf | |
| UHW2A821MHD6 | 820µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can 10000 Hrs @ 105°C | UHW2A821MHD6.pdf | |
| UMT1HR33MCD2 | 0.33µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C | UMT1HR33MCD2.pdf | |
| UHE1E221MPD1TD | 220µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 7000 Hrs @ 105°C | UHE1E221MPD1TD.pdf | |
| 63ZL680MEFC12.5X40 | 680µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | 63ZL680MEFC12.5X40.pdf | |
| B41231A7828M | 8200µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 2000 Hrs @ 85°C | B41231A7828M.pdf | |
| EKXG401EC5820MM25S | 82µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can 10000 Hrs @ 105°C | EKXG401EC5820MM25S.pdf |