| Manufacturer Part Number: | ERJ-B2AJ752V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 7.5K OHM 3/4W 1206 WIDE |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-B2AJ752V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-B2AJ752V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Video File | Wearable Components Solutions | |
| Featured Product | Wearables Technology Components | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 7.5k | |
| Tolerance | ±5% | |
| Power (Watts) | 0.75W, 3/4W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Current Sense | |
| Temperature Coefficient | ±200ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | Wide 1206 (3216 Metric), 0612 | |
| Supplier Device Package | 0612 | |
| Size / Dimension | 0.063" L x 0.126" W (1.60mm x 3.20mm) | |
| Height | 0.031" (0.80mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-B2AJ752V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-B2AJ752V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-B2AJ752V is new and unused, you can buy ERJ-B2AJ752V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-B2AJ752V.
| EEE-TG1E101UP | 100µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 1 Ohm @ 100kHz 1000 Hrs @ 125°C | EEE-TG1E101UP.pdf | |
| 860160273020 | 470µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 3000 Hrs @ 105°C | 860160273020.pdf | |
| EEE-HC0J220R | 22µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 3000 Hrs @ 105°C | EEE-HC0J220R.pdf | |
| 25MS547MEFCTZ6.3X5 | 47µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 85°C | 25MS547MEFCTZ6.3X5.pdf | |
| UTS1C331MPD1TA | 330µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | UTS1C331MPD1TA.pdf | |
| MAL201334221E3 | 220µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 3000 Hrs @ 85°C | MAL201334221E3.pdf | |
| EEU-FC1A272SB | 2700µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | EEU-FC1A272SB.pdf | |
| EKXJ351ELL560MJ45S | 56µF 350V Aluminum Capacitors Radial, Can 12000 Hrs @ 105°C | EKXJ351ELL560MJ45S.pdf | |
| 516D477M063PS6AE3 | 470µF 63V Aluminum Capacitors Axial, Can 2000 Hrs @ 85°C | 516D477M063PS6AE3.pdf | |
| B43252C2397M | 390µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 2000 Hrs @ 105°C | B43252C2397M.pdf | |
| B43252A5107M | 100µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 2000 Hrs @ 105°C | B43252A5107M.pdf | |
| 500D228M010EH5A | 2200µF 10V Aluminum Capacitors Axial, Can 2000 Hrs @ 85°C | 500D228M010EH5A.pdf | |
| B43540G2567M | 560µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 130 mOhm @ 100Hz 10000 Hrs @ 85°C | B43540G2567M.pdf | |
| MAL205356221E3 | 220µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - 4 Lead 650 mOhm @ 100Hz 12000 Hrs @ 85°C | MAL205356221E3.pdf | |
| MAL209577122E3 | 1200µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - 4 Lead 85 mOhm @ 100Hz 10000 Hrs @ 85°C | MAL209577122E3.pdf |