| Manufacturer Part Number: | ERJ-B2AJ684V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 680K OHM 3/4W 1206 WIDE |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-B2AJ684V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-B2AJ684V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Video File | Wearable Components Solutions | |
| Featured Product | Wearables Technology Components | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 680k | |
| Tolerance | ±5% | |
| Power (Watts) | 0.75W, 3/4W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Current Sense | |
| Temperature Coefficient | ±200ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | Wide 1206 (3216 Metric), 0612 | |
| Supplier Device Package | 0612 | |
| Size / Dimension | 0.063" L x 0.126" W (1.60mm x 3.20mm) | |
| Height | 0.031" (0.80mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-B2AJ684V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-B2AJ684V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-B2AJ684V is new and unused, you can buy ERJ-B2AJ684V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-B2AJ684V.
| SLPX471M450H9P3 | 470µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 565 mOhm 3000 Hrs @ 85°C | SLPX471M450H9P3.pdf | |
| LGNW6471MELC40 | 470µF 420V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 105°C | LGNW6471MELC40.pdf | |
| MALREKE00BA322CM0K | 220µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 1.145 Ohm @ 120Hz 2000 Hrs @ 105°C | MALREKE00BA322CM0K.pdf | |
| 25ZT56MTA6.3X11 | 56µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 125°C | 25ZT56MTA6.3X11.pdf | |
| UPJ1A102MHD6 | 1000µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | UPJ1A102MHD6.pdf | |
| MAL211660101E3 | 100µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | MAL211660101E3.pdf | |
| SLP103M016C1P3 | 10000µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 66 mOhm @ 120Hz 3000 Hrs @ 105°C | SLP103M016C1P3.pdf | |
| LGY2W151MELA | 150µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 7000 Hrs @ 105°C | LGY2W151MELA.pdf | |
| 50LSQ10000MEFC36X50 | 10000µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 3000 Hrs @ 85°C | 50LSQ10000MEFC36X50.pdf | |
| 36D543G030DF2A | 54000µF 30V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 1000 Hrs @ 85°C | 36D543G030DF2A.pdf | |
| EET-HC2C182DA | 1800µF 160V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 111 mOhm @ 120Hz 2000 Hrs @ 105°C | EET-HC2C182DA.pdf | |
| CL21B511KBANNNC | 510pF 50V Ceramic Capacitor X7R 0805 (2012 Metric) 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) | CL21B511KBANNNC.pdf | |
| CL10A474KA8NNNC | 0.47µF 25V Ceramic Capacitor X5R 0603 (1608 Metric) 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | CL10A474KA8NNNC.pdf | |
| C1206X103JAGACAUTO | 10000pF 250V Ceramic Capacitor C0G, NP0 1206 (3216 Metric) 0.130" L x 0.063" W (3.30mm x 1.60mm) | C1206X103JAGACAUTO.pdf | |
| UMK105CG5R6BV-F | 5.6pF 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0402 (1005 Metric) 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm) | UMK105CG5R6BV-F.pdf |