| Manufacturer Part Number: | ERJ-B2AJ683V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 68K OHM 3/4W 1206 WIDE |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-B2AJ683V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-B2AJ683V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Video File | Wearable Components Solutions | |
| Featured Product | Wearables Technology Components | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 68k | |
| Tolerance | ±5% | |
| Power (Watts) | 0.75W, 3/4W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Current Sense | |
| Temperature Coefficient | ±200ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | Wide 1206 (3216 Metric), 0612 | |
| Supplier Device Package | 0612 | |
| Size / Dimension | 0.063" L x 0.126" W (1.60mm x 3.20mm) | |
| Height | 0.031" (0.80mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-B2AJ683V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-B2AJ683V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-B2AJ683V is new and unused, you can buy ERJ-B2AJ683V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-B2AJ683V.
| ECA-2CM4R7 | 4.7µF 160V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | ECA-2CM4R7.pdf | |
| B43504B5337M | 330µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 410 mOhm @ 100Hz 3000 Hrs @ 105°C | B43504B5337M.pdf | |
| UWH1H100MCL1GS | 10µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 1000 Hrs @ 125°C | UWH1H100MCL1GS.pdf | |
| 35RX30100MT78X11.5 | 100µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 130°C | 35RX30100MT78X11.5.pdf | |
| UFG1C221MPM | 220µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 85°C | UFG1C221MPM.pdf | |
| ELXZ250ELL392MM30S | 3900µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 8000 Hrs @ 105°C | ELXZ250ELL392MM30S.pdf | |
| MAL203850332E3 | 3300µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 3500 Hrs @ 85°C | MAL203850332E3.pdf | |
| MAL211817681E3 | 680µF 40V Aluminum Capacitors Axial, Can 255 mOhm 8000 Hrs @ 125°C | MAL211817681E3.pdf | |
| B43601B9227M67 | 220µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 490 mOhm @ 100Hz 10000 Hrs @ 85°C | B43601B9227M67.pdf | |
| 450CXW220MEFC18X50 | 220µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | 450CXW220MEFC18X50.pdf | |
| B43504A2188M7 | 1800µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 80 mOhm @ 100Hz 3000 Hrs @ 105°C | B43504A2188M7.pdf | |
| 600D606G060DG4 | 60µF 60V Aluminum Capacitors Axial, Can | 600D606G060DG4.pdf | |
| E36D401CPN332TEE3M | 3300µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 2000 Hrs @ 85°C | E36D401CPN332TEE3M.pdf | |
| SMQ200VS471M22X30T2 | 470µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 529 mOhm 2000 Hrs @ 85°C | SMQ200VS471M22X30T2.pdf | |
| KMQ200VS681M22X40T2 | 680µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 366 mOhm 2000 Hrs @ 105°C | KMQ200VS681M22X40T2.pdf |