| Manufacturer Part Number: | ERJ-B2AJ681V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 680 OHM 3/4W 1206 WIDE |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-B2AJ681V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-B2AJ681V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Video File | Wearable Components Solutions | |
| Featured Product | Wearables Technology Components | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 680 | |
| Tolerance | ±5% | |
| Power (Watts) | 0.75W, 3/4W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Current Sense | |
| Temperature Coefficient | ±200ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | Wide 1206 (3216 Metric), 0612 | |
| Supplier Device Package | 0612 | |
| Size / Dimension | 0.063" L x 0.126" W (1.60mm x 3.20mm) | |
| Height | 0.031" (0.80mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-B2AJ681V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-B2AJ681V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-B2AJ681V is new and unused, you can buy ERJ-B2AJ681V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-B2AJ681V.
| ECE-A0JKS470 | 47µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 85°C | ECE-A0JKS470.pdf | |
| ESMG451ELL2R2MJC5S | 2.2µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | ESMG451ELL2R2MJC5S.pdf | |
| EEU-FC2A120 | 12µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C | EEU-FC2A120.pdf | |
| UPM1C101MED1TA | 100µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | UPM1C101MED1TA.pdf | |
| MAL203690117E3 | 22µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can 3000 Hrs @ 85°C | MAL203690117E3.pdf | |
| EMLF350ADA2R2MD73G | 2.2µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 10000 Hrs @ 105°C | EMLF350ADA2R2MD73G.pdf | |
| LLG2Z122MELC25 | 1200µF 180V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 2000 Hrs @ 85°C | LLG2Z122MELC25.pdf | |
| 80D682P035KC2DE3 | 6800µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 60 mOhm @ 120Hz 2000 Hrs @ 85°C | 80D682P035KC2DE3.pdf | |
| 600D157G015DD4 | 150µF 15V Aluminum Capacitors Axial, Can | 600D157G015DD4.pdf | |
| B41821A6335M8 | 3.3µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | B41821A6335M8.pdf | |
| C1005X5R0G225M050BB | 2.2µF 4V Ceramic Capacitor X5R 0402 (1005 Metric) 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm) | C1005X5R0G225M050BB.pdf | |
| GRM21BR71H105MA12L | 1µF 50V Ceramic Capacitor X7R 0805 (2012 Metric) 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) | GRM21BR71H105MA12L.pdf | |
| C3216C0G2J682J115AA | 6800pF 630V Ceramic Capacitor C0G, NP0 1206 (3216 Metric) 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) | C3216C0G2J682J115AA.pdf | |
| C3216X7R2A683M160AA | 0.068µF 100V Ceramic Capacitor X7R 1206 (3216 Metric) 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) | C3216X7R2A683M160AA.pdf | |
| CL31A335KOCLNNC | 3.3µF 16V Ceramic Capacitor X5R 1206 (3216 Metric) 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) | CL31A335KOCLNNC.pdf |