| Manufacturer Part Number: | ERJ-B2AJ680V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 68 OHM 3/4W 1206 WIDE |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-B2AJ680V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-B2AJ680V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Video File | Wearable Components Solutions | |
| Featured Product | Wearables Technology Components | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 68 | |
| Tolerance | ±5% | |
| Power (Watts) | 0.75W, 3/4W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Current Sense | |
| Temperature Coefficient | ±200ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | Wide 1206 (3216 Metric), 0612 | |
| Supplier Device Package | 0612 | |
| Size / Dimension | 0.063" L x 0.126" W (1.60mm x 3.20mm) | |
| Height | 0.031" (0.80mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-B2AJ680V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-B2AJ680V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-B2AJ680V is new and unused, you can buy ERJ-B2AJ680V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-B2AJ680V.
| MAL211818331E3 | 330µF 63V Aluminum Capacitors Axial, Can 630 mOhm 8000 Hrs @ 125°C | MAL211818331E3.pdf | |
| 16TGV820M12.5X13.5 | 820µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 92 mOhm @ 100kHz 5000 Hrs @ 125°C | 16TGV820M12.5X13.5.pdf | |
| ELXV250ELL331MH20D | 330µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 3000 Hrs @ 105°C | ELXV250ELL331MH20D.pdf | |
| MAL214864102E3 | 1000µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | MAL214864102E3.pdf | |
| MAL214099011E3 | 220µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 3000 Hrs @ 125°C | MAL214099011E3.pdf | |
| B43252G2227M | 220µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 2000 Hrs @ 105°C | B43252G2227M.pdf | |
| LGY2G680MELZ | 68µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 7000 Hrs @ 105°C | LGY2G680MELZ.pdf | |
| 381LX561M160K012 | 560µF 160V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 105°C | 381LX561M160K012.pdf | |
| B43540A5227M60 | 220µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 440 mOhm @ 100Hz 10000 Hrs @ 85°C | B43540A5227M60.pdf | |
| B43501A397M82 | 390µF 420V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In - 3 Lead 340 mOhm @ 100Hz 10000 Hrs @ 85°C | B43501A397M82.pdf | |
| 400HXC390MEFCSN35X40 | 390µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 2000 Hrs @ 105°C | 400HXC390MEFCSN35X40.pdf | |
| MAL209576471E3 | 470µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - 4 Lead 222 mOhm @ 100Hz 10000 Hrs @ 85°C | MAL209576471E3.pdf | |
| E36D201LPN182TC79N | 1800µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 2000 Hrs @ 85°C | E36D201LPN182TC79N.pdf | |
| 101C843U063DD2D | ALUM-SCREW TERMINAL | 101C843U063DD2D.pdf | |
| ECO-S2DP221BA | 220µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 829 mOhm @ 120Hz 3000 Hrs @ 85°C | ECO-S2DP221BA.pdf |