| Manufacturer Part Number: | ERJ-B2AJ624V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 620K OHM 3/4W 1206 WIDE |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-B2AJ624V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-B2AJ624V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Video File | Wearable Components Solutions | |
| Featured Product | Wearables Technology Components | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 620k | |
| Tolerance | ±5% | |
| Power (Watts) | 0.75W, 3/4W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Current Sense | |
| Temperature Coefficient | ±200ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | Wide 1206 (3216 Metric), 0612 | |
| Supplier Device Package | 0612 | |
| Size / Dimension | 0.063" L x 0.126" W (1.60mm x 3.20mm) | |
| Height | 0.031" (0.80mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-B2AJ624V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-B2AJ624V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-B2AJ624V is new and unused, you can buy ERJ-B2AJ624V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-B2AJ624V.
| ESMG500ELL331MJ16S | 330µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | ESMG500ELL331MJ16S.pdf | |
| 10PX100MEFC5X11 | 100µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C | 10PX100MEFC5X11.pdf | |
| 383LX122M250A052 | 1200µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In - 4 Lead 3000 Hrs @ 105°C | 383LX122M250A052.pdf | |
| B41554E8478Q | 4700µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 31 mOhm @ 100Hz 2500 Hrs @ 125°C | B41554E8478Q.pdf | |
| AVS335M50B12B-F | 3.3µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 60.3 Ohm @ 120Hz 2000 Hrs @ 85°C | AVS335M50B12B-F.pdf | |
| UTT1C151MPD | 150µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | UTT1C151MPD.pdf | |
| UBW1K220MPD | 22µF 80V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 135°C | UBW1K220MPD.pdf | |
| MAL211848331E3 | 330µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In - 3 Lead 630 mOhm @ 100Hz 8000 Hrs @ 125°C | MAL211848331E3.pdf | |
| ESMH400VNN273MA63T | 27000µF 40V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 2000 Hrs @ 85°C | ESMH400VNN273MA63T.pdf | |
| WBR25-25A | 25µF 25V Aluminum Capacitors Axial, Can 19 Ohm @ 120Hz 2000 Hrs @ 85°C | WBR25-25A.pdf | |
| UMK105B7471KV-F | 470pF 50V Ceramic Capacitor X7R 0402 (1005 Metric) 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm) | UMK105B7471KV-F.pdf | |
| K223K15X7RF5TL2 | 0.022µF 50V Ceramic Capacitor X7R Radial 0.157" L x 0.098" W (4.00mm x 2.50mm) | K223K15X7RF5TL2.pdf | |
| GRM1555C2A5R3DA01J | 5.3pF 100V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0402 (1005 Metric) 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm) | GRM1555C2A5R3DA01J.pdf | |
| GCM1555C1H8R7DA16D | 8.7pF 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0402 (1005 Metric) 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm) | GCM1555C1H8R7DA16D.pdf | |
| CC1206JRNPOABN391 | 390pF 200V Ceramic Capacitor C0G, NP0 1206 (3216 Metric) 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) | CC1206JRNPOABN391.pdf |