| Manufacturer Part Number: | ERJ-B2AJ622V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 6.2K OHM 3/4W 1206 WIDE |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-B2AJ622V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-B2AJ622V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Video File | Wearable Components Solutions | |
| Featured Product | Wearables Technology Components | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 6.2k | |
| Tolerance | ±5% | |
| Power (Watts) | 0.75W, 3/4W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Current Sense | |
| Temperature Coefficient | ±200ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | Wide 1206 (3216 Metric), 0612 | |
| Supplier Device Package | 0612 | |
| Size / Dimension | 0.063" L x 0.126" W (1.60mm x 3.20mm) | |
| Height | 0.031" (0.80mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-B2AJ622V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-B2AJ622V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-B2AJ622V is new and unused, you can buy ERJ-B2AJ622V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-B2AJ622V.
| ESMQ451VSN561MR50S | 560µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 2000 Hrs @ 85°C | ESMQ451VSN561MR50S.pdf | |
| UVZ1E682MHD | 6800µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C | UVZ1E682MHD.pdf | |
| UVZ2V220MHD1TO | 22µF 350V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C | UVZ2V220MHD1TO.pdf | |
| LNC2V562MSEH | 5600µF 350V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 5000 Hrs @ 85°C | LNC2V562MSEH.pdf | |
| UPJ1V680MED1TA | 68µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | UPJ1V680MED1TA.pdf | |
| EKMQ101ELL470MHB5D | 47µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C | EKMQ101ELL470MHB5D.pdf | |
| B43858F2107M | 100µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | B43858F2107M.pdf | |
| MAL213634392E3 | 3900µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 10000 Hrs @ 105°C | MAL213634392E3.pdf | |
| 250MXC220MEFCSN20X30 | 220µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 105°C | 250MXC220MEFCSN20X30.pdf | |
| B43501A5686M67 | 68µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 1.95 Ohm @ 100Hz 10000 Hrs @ 85°C | B43501A5686M67.pdf | |
| B43601E2397M60 | 390µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 230 mOhm @ 100Hz 10000 Hrs @ 85°C | B43601E2397M60.pdf | |
| ECO-S2WP151BA | 150µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 1.105 Ohm @ 120Hz 3000 Hrs @ 85°C | ECO-S2WP151BA.pdf | |
| E91F401VSN471MA50T | 470µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 186 mOhm @ 120Hz 5000 Hrs @ 105°C | E91F401VSN471MA50T.pdf | |
| CGS332U050R2C | 3300µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 182 mOhm @ 120Hz 2000 Hrs @ 85°C | CGS332U050R2C.pdf | |
| 36DX342F200CC2B | 3400µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 1000 Hrs @ 85°C | 36DX342F200CC2B.pdf |