| Manufacturer Part Number: | ERJ-B2AJ564V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 560K OHM 3/4W 1206 WIDE |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-B2AJ564V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-B2AJ564V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Video File | Wearable Components Solutions | |
| Featured Product | Wearables Technology Components | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 560k | |
| Tolerance | ±5% | |
| Power (Watts) | 0.75W, 3/4W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Current Sense | |
| Temperature Coefficient | ±200ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | Wide 1206 (3216 Metric), 0612 | |
| Supplier Device Package | 0612 | |
| Size / Dimension | 0.063" L x 0.126" W (1.60mm x 3.20mm) | |
| Height | 0.031" (0.80mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-B2AJ564V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-B2AJ564V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-B2AJ564V is new and unused, you can buy ERJ-B2AJ564V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-B2AJ564V.
| EKZN101ELL121MK16S | 120µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can 10000 Hrs @ 105°C | EKZN101ELL121MK16S.pdf | |
| UVR1E331MPD | 330µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | UVR1E331MPD.pdf | |
| LGY1K472MELB45 | 4700µF 80V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 5000 Hrs @ 105°C | LGY1K472MELB45.pdf | |
| UHW2A271MHD6TN | 270µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can 10000 Hrs @ 105°C | UHW2A271MHD6TN.pdf | |
| UPS1J470MPD1TD | 47µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | UPS1J470MPD1TD.pdf | |
| EEA-FC1V6R8H | 6.8µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C | EEA-FC1V6R8H.pdf | |
| AVS334M50B12B-F | 0.33µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 603 Ohm @ 120Hz 2000 Hrs @ 85°C | AVS334M50B12B-F.pdf | |
| AVS106M63D16T-F | 10µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 29.9 Ohm @ 120Hz 2000 Hrs @ 85°C | AVS106M63D16T-F.pdf | |
| 450WXA10MEFCCE16X16 | 10µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | 450WXA10MEFCCE16X16.pdf | |
| B43252C6686M | 68µF 500V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 2000 Hrs @ 105°C | B43252C6686M.pdf | |
| B43504B2477M62 | 470µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In - 3 Lead 270 mOhm @ 100Hz 3000 Hrs @ 105°C | B43504B2477M62.pdf | |
| B43508B2687M82 | 680µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In - 3 Lead 170 mOhm @ 100Hz 3000 Hrs @ 105°C | B43508B2687M82.pdf | |
| 39D107F250HL6 | 100µF 250V Aluminum Capacitors Axial, Can 500 Hrs @ 85°C | 39D107F250HL6.pdf | |
| B43540E2188M | 1800µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 40 mOhm @ 100Hz 10000 Hrs @ 85°C | B43540E2188M.pdf | |
| B43601E2228M | 2200µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 40 mOhm @ 100Hz 10000 Hrs @ 85°C | B43601E2228M.pdf |