| Manufacturer Part Number: | ERJ-B2AJ510V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 51 OHM 3/4W 1206 WIDE |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-B2AJ510V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-B2AJ510V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Video File | Wearable Components Solutions | |
| Featured Product | Wearables Technology Components | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 51 | |
| Tolerance | ±5% | |
| Power (Watts) | 0.75W, 3/4W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Current Sense | |
| Temperature Coefficient | ±200ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | Wide 1206 (3216 Metric), 0612 | |
| Supplier Device Package | 0612 | |
| Size / Dimension | 0.063" L x 0.126" W (1.60mm x 3.20mm) | |
| Height | 0.031" (0.80mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-B2AJ510V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-B2AJ510V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-B2AJ510V is new and unused, you can buy ERJ-B2AJ510V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-B2AJ510V.
| LGX2E681MELZ50 | 680µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 5000 Hrs @ 105°C | LGX2E681MELZ50.pdf | |
| 383LX104M016A082 | 100000µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In - 4 Lead 3000 Hrs @ 105°C | 383LX104M016A082.pdf | |
| UBX1A102MHL1TO | 1000µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 150°C | UBX1A102MHL1TO.pdf | |
| UKL1H100KDD1TD | CAPACITOR | UKL1H100KDD1TD.pdf | |
| 50NSEV2.2M5X5.5 | 2.2µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 2000 Hrs @ 85°C | 50NSEV2.2M5X5.5.pdf | |
| UHD1A152MPD | 1500µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 4000 Hrs @ 105°C | UHD1A152MPD.pdf | |
| SLPX391M160A1P3 | 390µF 160V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 510 mOhm 3000 Hrs @ 85°C | SLPX391M160A1P3.pdf | |
| 157LBB400M2CD | 150µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 1.65786 Ohm @ 120Hz 3000 Hrs @ 85°C | 157LBB400M2CD.pdf | |
| B43504B9187M7 | 180µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 490 mOhm @ 100Hz 3000 Hrs @ 105°C | B43504B9187M7.pdf | |
| B43508G2567M2 | 560µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 210 mOhm @ 100Hz 3000 Hrs @ 105°C | B43508G2567M2.pdf | |
| EKMQ451VND221MA25S | 220µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In - 4 Lead 2000 Hrs @ 105°C | EKMQ451VND221MA25S.pdf | |
| EKMM451VNN471MA50T | 470µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 105°C | EKMM451VNN471MA50T.pdf | |
| 53D472G035HL6E3 | 4700µF 35V Aluminum Capacitors Axial, Can 54 mOhm @ 120Hz 1000 Hrs @ 85°C | 53D472G035HL6E3.pdf | |
| MAL250054102E3 | 1000µF 420V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 105 mOhm @ 120Hz 3000 Hrs @ 85°C | MAL250054102E3.pdf | |
| 600D825F100KD4 | 8.2µF 100V Aluminum Capacitors Axial, Can | 600D825F100KD4.pdf |