| Manufacturer Part Number: | ERJ-B2AJ471V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 470 OHM 3/4W 1206 WIDE |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-B2AJ471V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-B2AJ471V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Video File | Wearable Components Solutions | |
| Featured Product | Wearables Technology Components | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 470 | |
| Tolerance | ±5% | |
| Power (Watts) | 0.75W, 3/4W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Current Sense | |
| Temperature Coefficient | ±200ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | Wide 1206 (3216 Metric), 0612 | |
| Supplier Device Package | 0612 | |
| Size / Dimension | 0.063" L x 0.126" W (1.60mm x 3.20mm) | |
| Height | 0.031" (0.80mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-B2AJ471V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-B2AJ471V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-B2AJ471V is new and unused, you can buy ERJ-B2AJ471V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-B2AJ471V.
| SK010M100ST | 1µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can 106.16 Ohm 2000 Hrs @ 85°C | SK010M100ST.pdf | |
| EEV-EB2E330SM | 33µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 5000 Hrs @ 105°C | EEV-EB2E330SM.pdf | |
| 383LX223M035A052 | 22000µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In - 4 Lead 3000 Hrs @ 105°C | 383LX223M035A052.pdf | |
| 860020572006 | 47µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | 860020572006.pdf | |
| UPV1C560MFD1TD | 56µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | UPV1C560MFD1TD.pdf | |
| E37F351CPN562MDD0M | 5600µF 350V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 16 mOhm 5000 Hrs @ 85°C | E37F351CPN562MDD0M.pdf | |
| UPJ1E392MHD | 3900µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | UPJ1E392MHD.pdf | |
| 16MH747MEFC6.3X7 | 47µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C | 16MH747MEFC6.3X7.pdf | |
| MALREKE00BA222JL0K | 22µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can 5.426 Ohm @ 120Hz 2000 Hrs @ 105°C | MALREKE00BA222JL0K.pdf | |
| AFK106M80E16T-F | 10µF 80V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 2.4 Ohm @ 100kHz 2000 Hrs @ 105°C | AFK106M80E16T-F.pdf | |
| B43866C1686M | 68µF 160V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 125°C | B43866C1686M.pdf | |
| 100ZL390MEFC18X25 | 390µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | 100ZL390MEFC18X25.pdf | |
| B43501A9157M82 | 150µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In - 3 Lead 440 mOhm @ 100Hz 10000 Hrs @ 85°C | B43501A9157M82.pdf | |
| MVE10VC151MF80TP | 150µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 3.868 Ohm 1000 Hrs @ 105°C | MVE10VC151MF80TP.pdf | |
| TCX270T150G1C | 27µF 150V Aluminum Capacitors Axial, Can 5.72 Ohm @ 120Hz 2000 Hrs @ 105°C | TCX270T150G1C.pdf |